Odbierz spam - dostaniesz kasę

Oto kolejny sposób na zachęcenie internautów do zapoznawania się ze spamem: trzeba im wysyłać reklamowe e-maile oraz płacić za każdą otwartą i przeczytaną wiadomość.

Serwis boxbe.com udostępnił darmowe skrzynki pocztowe i zdecydował się zapłacić użytkownikom chcącym odbierać spam. Przy czym jest on w całej operacji tylko pośrednikiem, w której rzeczywistymi stronami są wykładający gotówkę nadawca spamu oraz odbierający wynagrodzenie czytelnik.

Aby otrzymać konto w Boxbe, internauta musi podać takie swoje dane, jak wiek, przybliżona lokalizacja miejsca zamieszkania, roczne przychody czy zainteresowania. Z każdą dodatkową informacją staje się on coraz bardziej wartościowy dla nadawców reklamowych e-maili, z każdą informacją też może żądać wyższych stawek za odbiór spamu.

Zobacz również:

  • Bon do IKEA na 2000 zł - uwaga, kolejna pułapka przestępców!
  • WhatsApp będzie płatny? Nie daj się na to nabrać!

Poczta elektroniczna spływająca na adres @boxbe.com jest odbijana do prywatnego konta użytkownika. Dzięki temu nie musi on zmieniać e-maila, by zarabiać na czytaniu ogłoszeń. Jednocześnie filtry antyspamowe na Boxbe są na tak przemyślnie skonstruowane, że nie martwi się on o zasypywanie skrzynki przez naprawdę niechcianą pocztę...