Odbiór cyfrowy TV - ruszyła kampania informacyjna rządu w sprawie DVB-T

Właśnie ruszyła kampania informacyjna dotycząca zamiany sygnału analogowego na sygnał NTC czyli naziemnej telewizji cyfrowej. Cyfrowy sygnał pozwoli na nadawanie większej ilości bezpłatnych programów TV - siedem w ramach multipleksu MUX1 i po 8 w ramach multipleksów MUX2 i MUX 3.


Cyfrowy Odbiór TV

Cyfrowy Odbiór TV

Kampania informacyjna rządu potrwa do 31 lipca 2013 roku. To wtedy właśnie zostaną wyłączone nadajniki z telewizyjnym sygnałem analogowym w Polsce. Przypomnijmy, że Japonia już wcześniej pożegnała telewizję analogową.

- Wkraczamy w erę bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja cyfrowa to większa liczba programów telewizyjnych, lepsza jakość, możliwość nadawania telewizji w wysokiej rozdzielczości - powiedziała podczas specjalnej konferencji Magdalena Gaj, wiceminister infrastruktury.

Kampania w telewizji za pół miliona zł

W ramach kampanii przygotowano dziewięć spotów telewizyjnych, których koszt wyniósł 492 tys. zł. Ponadto w telewizji będzie emitowana trzyminutowa audycja, która będzie pojawiać się raz w tygodniu. Więcej na temat Naziemnej Telewizji Cyfrowej dowiemy się na stronie cyfryzacja.gov.pl.

Bez tunera DVB-T nic nie zobaczysz...

Należy pamiętać, że aby móc oglądać programy z naziemnej telewizji cyfrowej, trzeba mieć telewizor z tunerem DVB-T lub dokupić specjalny dekoder.

Czy potrzebna jest kampania informacyjna? Argument na Nie

Rząd rusza z kampanią informacyjną, ale czy istocie jest ona potrzebna? Nowoczesne telewizory doskonale sprzedają się w Polsce, większość Polaków już ma płaskie telewizory, a chyba wszystkie dostępne na polskim rynku telewizory mają wbudowany modem DVB-T, (który jest niezbędny do odbioru telewizji cyfrowej). Za rok mało kto w ogóle będzie korzystał z analogowej telewizji.

Czy potrzebna jest kampania w sprawie DVB-T? Argument na Tak

Ale kampania informacyjna promująca DVB-T jest potrzebna z innego powodu - wielu ludzi, którzy płacą rachunki za telewizję cyfrową dostarczaną kablem lub drogą satelitarną nie wie, że może już korzystać z kilkunastu bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Części użytkowników wystarczy te kilkanaście bezpłatnych kanałów do oglądania, tymczasem płacą oni dokładnie za to samo dla kablówek lub platform cyfrowych. Jeżeli nie potrzebujemy kanałów HD, usługi VoD oraz zagranicznych kanałów to naziemna telewizja cyfrowa w pełni nam wystarczy.