Odblokowanie bootloader'a w OnePlus 7T Pro pozbawi Cię dalszych aktualizacji!

Najnowszy OnePlus 7T Pro 5G McLaren po odblokowaniu bootloadera nie pozwala zainstalować aktualizacji OTA.

Każda firma z czasem weryfikuje swoje założenia i politykę. Pierwsze modele OnePlus'a były wymarzonym smartfonem dla fanów modyfikacji. OnePlus One pozwalał na wybranie systemu operacyjnego - producent zezwalał na wykorzystanie CyanogenMod'a oraz początkowych wersji OxygenOS, a odblokowanie bootloadera nie stanowiło żadnego problemu.

Odblokowanie bootloader'a w OnePlus 7T Pro pozbawi Cię dalszych aktualizacji!

Źródło: oneplus.com

Najnowsze informacje zza oceanu donoszą, że posiadacze luksusowego OnePlus'a 7T Pro 5G McLaren Edition z sieci T-Mobile po odblokowaniu bootloadera nie mogą aktualizować systemu operacyjnego.

Wszyscy posiadacze tego modelu, którzy zamierzają odblokować swoje urządzenie, aby uzyskać Root'a lub zainstalować nieoficjalne oprogramowanie powinni zastanowić się dwa razy. W oparciu o najnowsze informacje z OnePlus Forum użytkownicy, którzy posiadają OnePlus'a 7T Pro 5G McLaren Edition po odblokowaniu bootloadera nie są w stanie zainstalować kolejnych aktualizacji OTA.

Użytkownicy modelu znaleźli już źródło problemu. Okazuje, się, że podczas odblokowywania bootloadera czyszczona jest partycja danych użytkownika, która zawiera plik konfiguracyjny niezbędny do instalowania kolejnych aktualizacji systemu. Dodatkowo część osób donosi, że próba przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych przy wykorzystaniu wbudowanego recovery kończy się niepowodzeniem i powoduje, że smartfon staje się bezużyteczny.

Na jednej z partycji OnePlus'a 7T Pro 5G McLaren Edition umieszczono plik konfiguracyjny, który wykorzystywany jest jedynie podczas instalacji aktualizacji oprogramowania. Telefon uzyskuje do niego dostęp podczas procesu wykonywania aktualizacji przyrostowej. W przypadku, gdy oprogramowanie nie jest w stanie uzyskać do niego dostępu przerywa cały proces aktualizacyjny, aby nie uszkodzić systemu operacyjnego.

W przypadku OnePlus'a 7T Pro 5G McLaren oraz prawdopodobnie innych modeli z serii 7T odblokowanie urządzenia pozbawi użytkownika możliwości pobierania i aktualizowania swojego smartfona. Sprawa jest obecnie rozwojowa, a my zalecamy powstrzymanie się od odblokowywania smartfonów.

Źródło: androidpolice.com, OnePlus Forum