Odchudzanie w Paint Shop Pro

Corel Paint Shop Pro Photo X2 kontynuuje rozwój wyznaczony w wersji XI: proste funkcje dla początkujących fotoamatorów konkurują z zaawansowanymi narzędziami o niemal profesjonalnym charakterze.

Informacje www.corel.com/pl Cena 100 dol.

X2 to najnowsza wersja programu, który zadebiutował w roku 1992 jako Paint Shop firmy Jasc. Od początku aplikacja przeznaczona była do zastosowań amatorskich i półprofesjonalnych, jako uniwersalne narzędzie do tworzenia i edycji grafiki. Ostatnie wersje Paint Shop Pro kierowano przede wszystkim do miłośników fotografii cyfrowej, także początkujących. Zaawansowane narzędzia pozostały, ale "przykryte" uproszczonymi funkcjami i podpowiedziami. Najnowsza wersja Corel Paint Shop Pro Photo X2 nie zmienia tego trendu, ale nowe funkcje sprawiają, że jest znacznie ciekawsza od poprzedniej. Jedno z wartych zainteresowania narzędzi to Express Lab, którym można szybko wykonać fotoretusz wielu zdjęć. Wielu osobom przyda się opcja Graphite Interface, zmieniająca zupełnie wygląd interfejsu użytkownika po to, aby umożliwić skupienie się na wykonywanych operacjach, a nie na przeszukiwaniu rozbudowanych menu. Funkcja HDR Photo Merge to dzisiaj pozycja obowiązkowa - umożliwia połączenie kilku ekspozycji w jeden obraz i dzięki temu szybkie stworzenie zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej. Corel Paint Shop Pro Photo X2 umożliwia połączenie w ten sposób od dwóch do dziewięciu fotografii.

Także w zbiorze funkcji pozwalających na wykonanie typowych zadań retuszerskich pojawiło się kilka nowych narzędzi. Już w poprzednich wersjach aplikacji były one świetnie dopracowane, od wybielania zębów, przez usuwanie zmarszczek, po nakładanie opalenizny. Wersja X2 wprowadza funkcję Thinify, dzięki której sfotografowana osoba wygląda... szczuplej niż w rzeczywistości. W czasie przygotowywania tego wydania program nie był jeszcze dostępny w sprzedaży w Polsce, prawdopodobnie pojawi się dopiero po przygotowaniu polskiej wersji językowej.


Zobacz również