Odchudzony iMac G5 potężniejszy niż kiedykolwiek

Na środowej konferencji prasowej w San Jose, Apple zaprezentował dziennikarzom nową edycję iMaców G5. Komputery są teraz cieńsze i wyposażone w nowocześniejsze, szybsze procesory. Posiadają także wbudowaną kamerę oraz pilot zdalnego sterowania. Według Steve'a Jobsa, CEO firmy, nowe G5 to najlepsze komputery, jakie kiedykolwiek wyprodukował Apple.

Zaprezentowane modele iMac G5 mają być odpowiedzią na komputery wykorzystujące system operacyjny Windows Media Center. Podobnie jak poprzednie "gie piątki", nowa edycja dostępna jest w wersjach z 20 i 17 calowym wyświetlaczem. Główne zmiany (poza pilotem i kamerą) dotyczą jednak wnętrz maszyn. W obu przypadkach, procesory G5 taktowane są szybciej. Model 17 calowy wyposażony jest teraz w procesor 1,9 GHz, a 20 calowy - w 2,1 GHz. Zwiększono także taktowanie szyny głównej (FSB) - z 600 MHz do 633 MHz w przypadku pierwszego komputera i z 667 MHz do 700 MHZ jeżeli chodzi o drugi. Płyty główne posiadają teraz gniazda PCI Express oraz obsługują kości pamięci DDR2 - oba modele wyposażone są w 512 MB pamięci (z możliwością rozbudowy do 2 GB). Apple zaproponował także nowe karty graficzne. IMac G5 17" wyposażony jest w ATI Radeon X600 Pro, a 20" w ATI Radeon X600 XT.

Najnowsze modele iMac G5 są już sprzedawane na rynkach azjatyckich. W Stanach Zjednoczonych mają pojawić się za tydzień, a według informacji polskiego dystrybutora Apple'a - firmy SAD - w naszym kraju powinny być dostępne za około 3 tygodnie. Niestety nie wiadomo jeszcze ile będą kosztować (wersja 17-calowa sprzedawana będzie w USA za 1299 USD a 20-calowa za 1699 USD).

Więcej: Apple


Zobacz również