Odchudzony iPod nano

Apple poszerza linię przenośnych odtwarzaczy muzycznych iPod nano o nowy model - tańszy, ale jednocześnie o zmniejszonej pojemności pamięci. 1-gigabajtowy odtwarzacz będzie uzupełnieniem rodziny iPodów nano, w której znalazły się już modele wyposażone w pamięć 2 i 4 GB.

Nowy model iPoda nano ma kosztować 149 dolarów. Będzie oferować dokładnie te same funkcjonalności, co jego poprzednicy. Jak zapewnia producent, w 1-gigabajtowej pamięci urządzenia będzie można zapisać do 240 piosenek lub 15 tys. cyfrowych fotografii. Koncern obniżył również ceny odtwarzacza iPod shuffle - model o pojemności 512 MB będzie kosztował 69 dolarów, a za wersję 1 GB trzeba będzie zapłacić 99 dolarów.

iPod nano

iPod nano

W sklepie iTunes Music Store rozpoczęło się także odliczanie do chwili kiedy przekroczona zostanie rekordowa granica 1 miliarda sprzedanych plików muzycznych. Internauta, który zakupi szczęśliwy plik, wygra 20-calowego iMaka, 10 iPodów oraz kupon uprawniający do zakupów w sklepie iTunes Music Store na kwotę 10 tys. USD. Podobną zabawę koncern Apple zorganizował w minionym roku - wtedy wartościowe nagrody rzeczowe czekały na osobę, która zakupiła w sklepie plik nr 500 000 000 (informowaliśmy o tym w artykule "Ostatnie odliczanie" w iTunes).

Więcej informacji: Apple.


Zobacz również