Odcięcie - sposób na pirata

Amerykańskie wytwórnie filmowe zamierzają wkrótce zastosować nową broń w walce z piratami, nielegalnie kopiującymi i udostępniającymi filmy za pośrednictwem sieci P2P - informuje serwis CNet.com. Nową metodę wymyślono, by ukrócić piractwo w sieciach uniwersyteckich - umożliwi ona automatyczne odcięcie dostępu do Internetu osobie udostępniającej nielegalne kopie filmów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że system ACNS (Automated Copyright Notice System) znacznie ułatwi administratorom akademickich sieci komputerowych walkę z piratami. Będzie on miał dwa podstawowe zastosowania - po pierwsze, będzie automatycznie ostrzegał użytkownika komputera, na którego dysku wykryta zostanie piracka kopia filmu (system będzie rozsyłał a pośrednictwem poczty elektronicznej komunikaty z żądaniem usunięcia filmu), po drugie zaś - będzie mógł automatycznie pozbawić takiego delikwenta dostępu do Internetu (np. do chwili usunięcia z dysku kontrowersyjnego pliku).

Stworzony przez koncerny Vivendi Universal Entertainment oraz Universal Music Group ACNS jest rozwiązaniem bezpłatnym, open-source'owym, opracowanym na potrzeby administratorów dużych sieci komputerowych. Autorzy systemu mówią, że jego stosowanie leży w interesie uniwersytetów, ponieważ są one odpowiedzialne za naruszenia praw autorskich, do których dochodzi za pośrednictwem ich infrastruktury informatycznej.

Zobacz również:

Więcej informacji:

http://www.cnet.com