Odgadnij datę premiery Visty i wygraj Xboksa

Dokładna data wprowadzenia na rynek systemu operacyjnego Windows Vista nie jest jeszcze znana, choć z zapowiedzi koncernu wynika, że stanie się to pod koniec 2006 r. Premiera Visty była już jednak kilka razy przekładana, wobec czego nawet tej przybliżonej daty nie można być pewnym. Microsoft zaś przewrotnie zachęca użytkowników do zabawy w odgadnięcie premiery systemu - na zwycięzców czekają wartościowe nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w programie Microsoft Beta Experience (w tym celu można skorzystać m.in. z Microsoft Passport). Dla użytkowników, którzy najtrafniej przewidzą wprowadzenie Visty na rynek, koncern przygotował cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych na uroczystą premierę (przelot i 3 noclegi w czterogwiazdkowym hotelu) oraz konsole Xbox 360.

Przypomnijmy, że pierwotnie system Windows Vista (znany jeszcze do niedawna pod swoją kodową nazwą - Longhorn) miał zostać wprowadzony do sprzedaży w 2003 r. Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze pełnej wersji Visty, a koncern z Redmond zwleka również z publikacją kolejnych wydań testowych (beta 2 systemu miała ujrzeć światło dzienne w grudniu br.).

Więcej informacji: Beta Experience