Odigo zablokowany

America Online zablokowała możliwość komunikacji miedzy programami Odigo i AOL Instant Messaging.

Serwis America Online zablokował możliwość sieciowego komunikowania się użytkowników programu Odigo z osobami używającymi aplikacji AOL Instant Messaging (AIM). Usługa została zablokowana po 10 dniach od udostępnienia jej przez nowo powstałą firmę Odigo.

"AOL uważa wszelkie próby łączenia się użytkowników innych programów typu instant messaging z użytkownikami AIM wręcz za akty hakerstwa. Musimy dbać o bezpieczeństwo i prywatność naszych klientów. Aby skorzystać z AIM, trzeba podać swój numer identyfikacyjny i hasło jednoznacznie identyfikujące daną osobę, dlatego nie możemy udostępniać tych danych innym firmom" - powiedziała Tricia Primrose, rzecznik America Online.

Poprzednie próby "dołączania się" do klientów AIM podejmowali już Microsoft ze swym programem MSN Messenger, iCast z programem iCaster oraz Tribal Voice z PowWow. Były jednak natychmiast blokowane przez AOL na jej serwerach, za pośrednictwem których odbywa się wymiana informacji w tego typu programach. W związku z powyższym firmy Microsoft, Excite@Home, AltaVista, AT&T, CMGI (właściciel iCast oraz Tribal Voice) i Prodigy Communications wystosowały notę do Senatu Stanów Zjednoczonych w sprawie rozwiązania tego problemu i ustanowienia wolności nawiązywanych kontaktów poprzez Internet.


Zobacz również