Odpicuj sobie monitor

Zaprojektuj graficzną oprawę monitora i wygraj 24-calowy wyświetlacz Full HD.

PC World Testy: monitory LCD

Firma iiyama rozpoczęła akcję "Pimp Up Your Monitor" ("Odpicuj sobie monitor"). Za pośrednictwem specjalnej aplikacji sieciowej użytkownicy mogą zaprojektować wygląd obudowy monitora komputerowego - nałożyć na ekran dowolną grafikę lub zdjęcie. Obrazy można umieszczać pod dowolnym kątem i w każdym miejscu obudowy - na przedzie, po bokach i z tyłu urządzenia.

Sieciowy kreator oferuje możliwość wykorzystania w projekcie gotowych szablonów i gradientów kolorów. Katarzyna Bekisz, Specjalista d/s Marketingu iiyama w Europie, mówi jednak: "Najbardziej liczymy na projekty autorskie, niecodzienne, które będziemy potem mogli z dumą prezentować w społeczności miłośników nowoczesnych technologii".

Projekty będą oceniane zespół iiyama po kątem oryginalności i estetyki. Własny projekt obudowy należy przesłać do 31 marca br. Każdy uczestnik akcji "Odpicuj sobie monitor" może opracować maks. trzy projekty.

Autorzy pięciu najlepszych pomysłów otrzymają na własność nowe monitory iiyama B2409HDS z obudowami, na których znajdzie się zaprojektowana przez nich osobista grafika. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 15 kwietnia br.

iiyama ProLite B2409HDS to panoramiczny monitor o rozdzielczości matrycy 1920 x 1080 pikseli (format obrazu 16:9). Urządzenie dysponuje trzema wejściami wideo: HDMI (zgodne ze standardem HDCP), DVI oraz analogowym D-Sub. Deklarowane przez producenta parametry techniczne, takie jak czas reakcji matrycy, jasność i kontrast, wynoszą odpowiednio: 2 ms, 300 cd/m2 i 1000:1.

Monitor wyposażono w stopkę z regulacją wysokości w zakresie 110 mm. Panel można również przesuwać o 170 stopni w prawo, jak też przestawiać w tryb portretowy (obrót o 90 stopni w pionie do pozycji PIVOT).

Więcej informacji: iiyama