Odradzają używanie przeglądarki Safari

Amerykańskie stowarzyszenie Consumer Reports odradza użytkownikom komputerów Macintosh korzystanie z przeglądarki internetowej Safari ze względu na słabe zabezpieczenia przed phishingiem.

W wywiadzie udzielonym dla amerykańskiego magazynu Computerworld, jeden z przedstawicieli Consumer Reports, redaktor działu technologii Jeff Fox tłumaczy, że użytkownicy przeglądarki Safari są bardziej narażeni na ataki phishingu (fałszywe strony internetowe, przy pomocy których wyłudzane są poufne informacje). Jego zdaniem to jedyny rewir, w którym komputery Macintosh nie mają przewagi w zakresie bezpieczeństwa nad konkurencyjnymi platformami.

Sytuację dodatkowo komplikuje podejście użytkowników komputerów Macintosh. Jak mówi Fox: Użytkownicy Windows są wręcz paranoicznie rozważni w surfowaniu po Internecie, podczas kiedy posiadacze Maków często nie widzą nawet potrzeby korzystania z oprogramowania antywirusowego.

Co ciekawe, przedstawiciel Consumer Reports zaleca dotychczasowym użytkownikom Safari przesiadkę na przeglądarki internetowe Mozilla Firefox lub Opera.

Więcej informacji: Consumer Reports