Odrodzona Kazaa Lite

Pomimo dość dużych zawirowań związanych z prawnym aspektem bezpośredniej wymiany plików i wbrew zdecydowanym działaniom firmy Sharman Networks (producenta programu KaZaA Media Desktop), aplikacja Kazaa Lite doczekała się nowego wydania.

Kazaa Lite jest nieoficjalną, pozbawioną reklamowo-szpiegowskich dodatków, wersją popularnego programu KaZaA Media Desktop do bezpośredniej wymiany plików (P2P), oferującą wszystkie funkcje oryginału oraz kilka dodatkowych narzędzi. Ponieważ aplikacja podbiła serca Internautów i odebrała dużą rzeszę użytkowników oryginalnemu klientowi sieci, to na ostatnie wydanie programu (2.4.3) zdecydowanie zareagował właściciel praw i producent aplikacji KaZaA, firma Sharman Networks, co zaowocowało zamknięciem witryn Kazaa Lite. Nie na długo jednak powstrzymało to fanów programu, bowiem jest już dostępne najnowsze wydanie programu.

Aplikacja uzyskała nową nazwę - Kazaa Lite Resurrection - i aktualnie jest dostępna w wersji 2.4.8. Choć lista wprowadzonych zmian jest nie jest długa i ogranicza się do nowej nazwy, nowej strony głównej, poprawy kodu, uaktualnienia i wymiany zestawu narzędzi dodatkowych, to najważniejszy jest fakt, że Kazaa Lite znów wraca do gry.

Program do pobrania z serwisu FTP PC World On-line:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2673/KaZaA.Lite.Resurrection.2.4.8.html


Zobacz również