Odświeżanie biura

Użytkownicy najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoftu nie czekali długo na pierwszy zestaw poprawek. Service Pack 1 do Office'a 2007 pojawia się niecały rok po oficjalnej premierze produktu.

Office 2007, oficjalnie wprowadzony do sprzedaży pod koniec stycznia 2007 roku, po niecałych 11 miesiącach zostaje po raz pierwszy uaktualniony za pomocą zbiorczego zestawu poprawek, czyli service packa. Co ciekawe, plik instalacyjny SP1, o rozmiarze 225 MB, umieszczony na stronie internetowej Microsoftu, praktycznie natychmiast został udostępniony w polskiej wersji językowej. Jeszcze do niedawna trzeba było na to czekać co najmniej kilkanaście dni, zatem koncernowi z Redmond należą się brawa.

Przede wszystkimi poprawki

Część użytkowników może się czuć lekko zawiedziona, bo jak informują przedstawiciele Microsoftu, nowych funkcji w SP1 jest relatywnie niewiele. Tym razem skupiono się na zwiększeniu wydajności, stabilności oraz bezpieczeństwa poszczególnych składników. Pod uwagę wzięto wiele sugestii ze strony użytkowników, którzy błędy zauważone w programach zgłaszali deweloperom odpowiedzialnym za Office 2007.

Z nowości, które wprowadza SP1, warto wspomnieć dodanie kompatybilności z Windows Server 2008 oraz lepszą współpracę z najnowszymi formatami plików różnych dokumentów. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli koncernu, nawet do sześciu miesięcy może się wydłużyć umieszczanie dodatku w systemie automatycznych aktualizacji. Podjęto taką decyzję, aby środowiskom korporacyjnym dać czas na przygotowanie się do zaktualizowania Office'a 2007.