Odświeżone laptopy RedmiBook z procesorami 10 generacji już dostępne

Redmi właśnie zaktualizowało swoje laptopy o nowe procesory Intel'a należące do 10 generacji.


Xiaomi wraz ze swoją submarką Redmi zaangażowało się w produkcje laptopów stosunkowo niedawno. Pierwsze konstrukcje pojawiły się na rynku ponad dwa lata temu i pomimo początkowych problemów z dostępnością w naszym kraju stały się hitem. Xiaomi wyprodukowało świetnie wykonanego, dobrze wyposażonego i jeszcze lepiej wycenionego laptopa, który wizualnie znacząco przypominał MacBook'a Air/Pro. Producent zrezygnował z loga na klapie matrycy, aby użytkownicy mogli spersonalizować swoje notebooki za pomocą stickerów i naklejek.

Odświeżone laptopy RedmiBook z procesorami 10 generacji już dostępne

Źródło: 91mobiles.com

Po pewnym czasie na rynku pojawiły się model Pro, a także większa ilość konfiguracji. Z czasem Xiaomi uruchomiło także produkcję jeszcze tańszych modeli RedmiBook, które w domyśle konkurować miały z laptopami takimi, jak Huawei MateBook D14, który swego czasu był najpopularniejszym laptopem w Polsce.

Xiaomi obecnie na rynku laptopów może spory zyskać w związku z problemami swojego konkurenta - Huawei'a, którego laptopy ostatnimi czasy zniknęły z półek sklepowych. Świetne modele MateBook D14, MateBook D15, MateBook 13 oraz MateBook X Pro są coraz trudniej dostępne nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji w Chinach zaprezentowano odświeżone laptopy z serii RedmiBook 13. Komputery wykorzystują układy Intel Core i5/Core i7 należące do 10 generacji, które w połączeniu ze sporą baterią mają zapewnić odpowiednią wydajność i czas pracy na baterii wynoszący nawet 11 godzin.

RedmiBook 13 został wyposażony w autorski system szybkiego ładowania 1C. Według Redmi w ciągu 35 minut komputer naładuje się do 50 procent. To bardzo zadowalający wynik, a musimy pamiętać, że RedmiBook 13 jest tanim laptopem.

Komputer wyposażono w klasyczny panel o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD, który posiada stosunek powierzchni do obudowy na poziomie 89 procent. Dzięki temu RedmiBook 13 wygląda, jak laptop z panelem o przekątnej 11,6 cala.

Komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 w wersji Home oraz posiada zaawansowany system chłodzenia.

RedmiBook 13 - Specyfikacja techniczna

Komputer dostępny będzie w kilku konfiguracjach. Każda z nich wyposażona będzie w 13,3 calowy wyświetlacz. Producent nie przewiduje innych rozmiarów ekranu. Komputer dostępny będzie z procesorami Intel Core i5 oraz Intel Core i7 należącymi do 10 generacji. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy będą to układy Ice Lake czy Comet Lake. Dużo bardziej prawdopodobne jest wykorzystanie procesorów Comet Lake.

Laptopy RedmiBook 13 niezależnie od wybranej konfiguracji posiadają kartę graficzną GeForce MX250, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB nośnik SSD.

Nowością jest system chłodzenia o nazwie Hurricane. Obejmuje on wentylator skrzydełkowy z wbudowaną podwójną rurką cieplną o średnicy 6 mm, która ma zwiększyć przepływ powietrza o 70 procent.

RedmiBook 13 - Cena

Sugerowana cena detaliczna nowego RedmiBook'a 13 startuje z poziomu 4199 RMB (około 2350 zł netto) dla wersji podstawowej (nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji). Model z procesorem Intel Core i5 i grafiką Nvidia MX250 kosztuje 4499 RMB (około 2520 zł netto), a topowa wersja z Core i7 została wyceniona na 5199 RMB (około 2910 zł netto). Sprzedaż w Chinach startuje od 12 grudnia. Urządzenie można już zamawiać.

Źródło: 91mobiles.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących