Odświeżone produkty Symanteca

Już niedługo na rynek trafią nowe wersje dobrze znanych produktów firmy Symantec: Norton Internet Security 2004, Norton Personal Firewall 2004 oraz Norton SystemWorks 2004. Programy będą już zawierały nowy system aktywacji poprzez Internet.

Norton Antispam 2004 zawarty w pakiecie Norton Internet Security, będzie działał w oparciu o specjalną technikę statystyczną, pozwalającą na filtrowanie wiadomości pod kątem słów mogących świadczyć o tym, iż jest to spam. Program będzie kompatybilny z klientami pocztowymi Microsoft Outlook, Outlook Express oraz Eudorą, automatycznie tworząc w tych aplikacjach foldery na niepotrzebna pocztę. Umożliwi również blokowanie banerów reklamowych i okienek pop-up.

Norton Personal Firewall 2004 (wchodzący w skład NIS lecz dostępny również jako samodzielna aplikacja) pozwoli na ustawienie kilku poziomów bezpieczeństwa w zależności od środowiska w jakim będziemy pracować (od sieci korporacyjnych znajdujących się za firmowym firewallem do publicznych sieci WI-FI).

Norton SystemWorks 2004 będzie zawierał system zarządzania hasłami Password Manager (który będzie dostępny również jako oddzielna aplikacja) do programów i aplikacji sieciowych. W skład nowego SystemWorksa tradycyjnie wejdą odświeżone narzędzia do naprawy systemu oraz porządkowania zawartości dysku (Utilities i CleanSweep) oraz Norton AntiVirus 2004 (dostępny również jako samodzielny program).

W polskim oddziale Symanteca dowiedzieliśmy się, że większość nowych produktów firmy na polskim rynku pojawi się pod koniec września (z wyjątkiem Nortona AntiVirusa 2004, który jest już dostępny - od 5 września). "W Norton Internet Security 2004, Norton Personal Firewall 2004 oraz Password Manager 2004 będzie można zaopatrzyć się już 17 września. Trzy dni później (20 września) do naszej oferty trafi również AntiSpam 2004." powiedziała nam Magdalena Sawicka z Symateca.

Więcej informacji:

http://www.symantec.pl


Zobacz również