Odświeżony Explorer 6

Microsoft udostępnił kolejną, nazwaną Refresh, wersję testową swojej przeglądarki internetowej. Główne zmiany dotyczą wprowadzenia funkcji Tagów Inteligentnych (Smart Tags) znanych już z pakietu Office XP.

Microsoft udostępnił kolejną, nazwaną Refresh, wersję testową swojej przeglądarki internetowej. Główne zmiany dotyczą wprowadzenie funkcji Tagów Inteligentnych (Smart Tags), która dostępna jest już w pakiecie Office XP i spotkała się z niezbyt przychylnymi opiniami użytkowników. Producent dokonał również szeregu drobnych poprawek, m.in. zmienił sposób zarządzania plikami cookies.

Działanie Smart Tags uwidacznia się w Explorerze poprzez podkreślanie nazw i wyświetlanie małego okienka (tzw. tagu) przy nazwach znanych firm, np. Yahoo czy AOL. Po kliknięciu na tagu pojawi się menu zawierające link na stronę główną danej firmy oraz opcje Company News i Company Report udostępniające informacje o aktualnych i wcześniejszych giełdowych kursach akcji firmy. Opcje te przekierowują do serwisu MoneyCentral oferowanego w ramach platformy MSN.

Wcześniejsze informacje o wprowadzeniu funkcji Tagów Inteligentnych do przeglądarki wywołały sporo zamieszania w USA. Zdaniem amerykańskiej organizacji Elektronic Frontier Foundation funkcja ta łamie amerykańskie ustawy o ochronie praw autorskich. Udostępnianie linków w tagach, automatycznie pojawiających się na przeglądanej stronie WWW, powoduje zmianę jej zawartości chronionej prawem autorskim - każda tego typu ingerencja wymaga zgody właściciela witryny.

Obecna wersja Internet Explorera 6, podobnie jak poprzednie, przeznaczona jest dla systemów operacyjnych Windows 98, Me, NT, 2000.

Więcej informacji: www.microsoft.com/windows/ie/preview/default.asp


Zobacz również