Odświeżony Game Boy

Koncern Nintendo rozpocznie w marcu sprzedaż nowej, radykalnie "odświeżonej" wersji swojej przenośnej konsoli do gier. Urządzenie nazwane zostało Game Boy Advance SP - zastosowano w nim lepszy wyświetlacz oraz nowy typ obudowy.

W nowej konsoli zamontowany zostanie kolorowy, podświetlany ekran - użytkownicy Game Boy Advance narzekają bowiem, że jest on obecnie zbyt ciemny. W odróżnieniu od obecnej w tej chwili na rynku "konsolki", Game Boy Advance SP będzie składany - podobnie, jak niektóre telefony komórkowe. Nowością będzie również zastosowanie wbudowanych akumulatorów - do tej pory posiadacze konsoli musieli kupować baterie. Cenę modelu SP ustalono na 99 USD. Przedstawiciele Nintendo zapowiadają, że wszystkie gry przeznaczone dla Game Boy Advance będą kompatybilne z nową .

Wraz z trafieniem na rynek nowej konsoli Nintendo zakończy produkcję Game Boy Color (najprostszego kolorowego Game Boy'a). Na rynku pozostanie za to wciąż popularny Game Boy Advance (którego cena, wraz z wprowadzeniem modelu SP, zostanie obniżona do 70 USD).