Odświeżony Google Toolbar dla IE

Google Inc. udostępniło nową, testową wersję swojego paska narzędziowego dla przeglądarki Internet Explorer. W porównaniu do wersji 3, nowy Google Toolbar wzbogacił się o kilka bardzo interesujących funkcji, jak na przykład zaawansowane okienko do wyszukiwania, czy bardzo przydatną możliwość definicji własnych przycisków.

Pośród nowych funkcji Google Toolbar 4, znalazła się między innymi funkcjonalność znana już użytkownikom tego narzędzia dla przeglądarki Firefox (pisaliśmy o nim wcześniej w artykule "Google Toolbar dla Firefoksa"), a mianowicie zaawansowana wersja okienka wyszukiwania, które na bieżąco, podczas wpisywania, proponuje najczęściej wyszukiwane wyrażenia, sprawdza pisownię, sugerując poprawne formy oraz podpowiada możliwe wyrażenia znalezione w historii wyszukiwania i bookmarkach.

Odświeżony Google Toolbar dla IE

Zaawansowane okienko wyszukiwania

Użytkownicy, posiadający konto w Google, dające między innymi możliwość dostępu do spersonalizowanej strony głównej, grup dyskusyjnych, czy usługi GMail, mają możliwość logowania się do swojego konta bezpośrednio z paska narzędziowego. Ciekawą, nową funkcją przeznaczoną dla użytkowników takiego konto jest możliwość przechowywania ulubionych zakładek (bookmarków) online, co daje możliwość dostępu do nich z dowolnego komputera, na którym zainstalowany jest Google Toolbar. Będą one oczywiście dostępne po zalogowaniu się do swojego konta Google, gdzie narzędzie składuje zapamiętane dane.

Odświeżony Google Toolbar dla IE

Możliwość przechowywania ulubionych zakładek online

Inną, bardzo interesującą funkcją jest możliwość dodawania do paska narzędziowego własnych przycisków. Google przygotował kilka takich przycisków dla popularnych stron, ale dał też możliwość definiowania ich w bardzo prosty sposób.

Odświeżony Google Toolbar dla IE

Własny przycisk z kanałem RSS

Więcej na ten temat można dowiedzieć się ze strony producenta.

Więcej informacji