Odświeżony Inspiron One i Inspiron Zino HD od Della

Dell wypuścił na rynek dwa odświeżone komputery z serii Inspiron. Model One doskonale sprawdzi się w biurze. Zino HD jest przeznaczony do współpracy z telewizorem.

Dell Inspiron One to tzw. komputer "all-in-one". Połączenie wszystkich podzespołów razem z ekranem zapewnia lepszą mobilność sprzętu i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca.

Urządzenie zostało wyposażone w system Windows 7. W najdroższej konfiguracji może posiadać dysk twardy o pojemności 1TB, procesor AMD Athlon II X 4 i 8GB pamięci RAM DDR3. Nowy Inspiron One posiada 23-calowy dotykowy ekran. Na obudowie znajduje się m.in. 6 wejść UBS 2.0 oraz port HDMI. Sugerowana cena urządzenia zaczyna się od 799 dolarów.

Zobacz również:

  • Sprzedaż PC dalej w górę, ale są pierwsze oznaki hamowania
  • Laptop premium – 2w1 czy klasyczny? Sprawdź Dell Inspiron serii 7000

Jeszcze ciekawszy jest drugi komputer. Inspiron Zino HD to mini-komputer stworzony z myślą o współpracy np. z telewizorem. Urządzenie umożliwi wygodne odtwarzanie filmów z wbudowanego dysku twardego lub napędu optycznego DVD. Użytkownik będzie mógł także korzystać z Internetu wprost ze swojej kanapy.

Inspiron Zino HD ma wymiary 20x20 centymetrów i może stanowić idealne uzupełnienie zestawu kina domowego. W nowej konfiguracji Zino HD można zamówić z procesorem AMD Vision Quad Core Phenom II. Mini-komputer może posiadać do 8GB pamięci RAM oraz 7-kanałową kartę dźwiękową. Urządzenie pracuje na systemie Windows 7. W najtańszej wersji Zino HD można nabyć za 299 dolarów.