Odświeżony MacBook Air może zadebiutować już w przyszłym tygodniu

Czy wprowadzanie nowego modelu w obliczu pandemii to dobry pomysł?

W marcu zeszłego roku Apple zaprezentowało odświeżonego MacBook'a Air, iPad'a mini piątej generacji oraz iPad'a Air trzeciej generacji. W tym roku gigant z Cupertino miał zorganizować Apple Special Event - wiosenną konferencję prasową, na której zadebiutować miał między innymi iPhone 9.

Odświeżony MacBook Air może zadebiutować już w przyszłym tygodniu

Źródło: apple.com

Niestety wybuch pandemii koronawirusa pokrzyżował Apple plany. Firma nie zapowiedziała konferencji prasowej, a z posiadanych informacji wiemy, że premiera iPhone'a 9 została odroczona ze względu na problemy z utrzymaniem łańcucha dostaw.

W zeszłym roku premiery odbywały się 18 i 19 marca. Czy za kilka dni Apple zdecyduje się zaprezentować nowy sprzęt?

Portal MacRumors otrzymał anonimowy donos informujący, że Apple w przyszłym tygodniu zaprezentuje nowe modele MacBook'a Air. Wiadomość została dostarczona przez tą samą osobę, która rok temu doniosła o premierze odświeżonego modelu iPad'a Air. Informator nie podał żadnych szczegółowych informacji na temat nadchodzących urządzeń.

Zaledwie kilka dni temu analityk Ming Chi-Kuo, poinformował, że w drugim kwartale 2020 roku na rynku powinnny pojawić się zmodyfikowane modele MacBook'a Air oraz MacBook'a Pro z klawiaturami nożycowymi.

Drugi kwartał rozpocznie się dopiero za kilka tygodni. Z drugiej strony Apple od kilku lat prezentuje nowe urządzenia w marcu, więc premiera nowego MacBook'a Air w przyszłym tygodniu jest dosyć prawdopodobna.

Obecnie Apple sprzedaje MacBook'a Air 2019. Model ten jest niemalże identyczny, jak wersja Late 2018. Jedyna różnica to obniżka ceny oraz dodanie ekranu True Tone. Obecnie zarówno MacBook Air, jak i 13 calowy MacBook Pro nadal korzystają z wadliwej klawiatury motylkowej. Premiera odświeżonego modelu to idealna okazja na wymianę klawiatury na poprawioną Magic Keyboard, którą znamy już z flagowego 16 calowego MacBook'a Pro.

Jeżeli faktycznie Apple zdecyduje się na premierą MacBook'a Air 2020 to warto monitorować cenę jego poprzednika, który powinien trafić na różnego rodzaju promocje i wyprzedaże.

Źródło: macrumors.com