Odświeżony MacBook Air w nowych kolorach! Jak wygląda?

Po premierze nowego iMac'a czas na MacBooka Air. Najtańszy laptop od Apple może otrzymać zupełnie nową obudowę i odświeżone wersje kolorystyczne. Jak będzie wyglądać tegoroczny MacBook Air?

Po wymianie podzespołów i przejściu z procesorów Intel na autorskie układy Apple Silicon, czas na zmiany wizualne. MacBook Air, który wygląda tak samo od trzech lat, może w końcu otrzymać zupełnie nową obudowę.

MacBook Air 2021

MacBook Air 2021

Nowy model MacBooka Air ma być sprzedawany w wielu wersjach kolorystycznych, które będą podobne do najnowszej generacji iMac'a.

Apple podobno zdecyduje się na wykorzystanie zupełnie innej stylistyki. Firma zamierza w 2021 roku odróżnić swojego bazowego MacBooka Air oraz MacBooka Pro, który dedykowany jest profesjonalistom i bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Według Iana Zelbo, MacBook Air 2021 otrzyma białą ramkę otaczającą ekran, 4 nowe wersje kolorystyczne, konektor MagSafe oraz konstrukcję spłoszona o 25% względem aktualnego modelu.

Na wizualizacjach MacBook Air następnej generacji wygląda jak mobilny odpowiednik najnowszego iMaca.

Nadchodzący model może zaoferować białą klawiaturę, która kiedyś stosowana była w bazowych modelach MacBooka z plastikową obudową. Zniknie również nazwa urządzenia z dolnej ramki okalającej matrycę.

W środku powinniśmy znaleźć nowy procesor Apple M1X. Co istotne złącze MagSafe uzupełni dwa porty USB Typu C/Thunderbolt 4. Ładowanie odbywać się będzie z wykorzystaniem MagSafe lub Thunderbolt 4.

Sprawdź, jaki model MacBooka warto wybrać.

Źródło: ubergizmo.com