Odświeżony Microsoft Office Online trafia do Google Chrome Web Store

Microsoft bierze się mocno za promocję swojego pakietu Office. Tym razem przyszła kolej na odświeżenie bezpłatnej wersji Office Online, która trafiła po raz pierwszy oficjalnie do sklepu z webaplikacjami Chrome Web Store. Worda, Excela i PowerPointa można teraz dodać bezpośrednio do przeglądarki Google.

Pakiet Office to jeden ze sztandarowych produktów Microsoftu. Gigant z Redmond pod przewodnictwem Satya Nadelli rozpoczął agresywną kampanię mającą na celu popularyzację Worda, Excela i PowerPointa nie tylko na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows, ale też na wszystkich innych nowoczesnych sprzętach elektronicznych.

Nowy przystosowany do obsługi dotykiem Microsoft Office trafił w zeszłym miesiącu na iPady od Apple, a obecnie trwają prace nad wersjami na tabletowego Androida i nad dotykową wersją pakietu na tablety z Windowsem 8.1 i RT. Równolegle powstaje też nowa wersja pakietu dla komputerów Mac, który ma stać się wreszcie spójny z nowoczesnym Officem dla komputerów z Windows.

Odświeżony Microsoft Office Online trafia do Google Chrome Web Store

Aby ujednolicić wygląd pakietu na różnych platformach zaktualizowany został ostatnio też internetowy i dostępny bezpłatnie pakiet Office Online. To zbiór webaplikacji, które pozwalają na przeglądanie i edycję dokumentów bezpośrednio w dowolnej przeglądarce. Microsoft konkuruje na tym polu z dobrze okopanym Google Docs i wprowadzonym w ubiegłym roku iCloud Online od Apple.

W ramach walki z konkurencją Microsoft udostępnił nawet webaplikacje takie jak Word Online, Excel Online i PowerPoint Online poprzez sklep Chrome Web Store.