Odświeżony Office?

Kilka dni temu pojawiły się nieoficjalne informacje, z których wynikało, że Microsoft zamierza jeszcze w tym roku zaprezentować "odświeżoną" wersję systemu Windows XP. Teraz okazało się, że Windows XP Reloaded (tak brzmi robocza nazwa owego projektu) prawdopodobnie nie będzie jedyną tegoroczną nowością Microsoftu - niewykluczone, że koncern zaprezentuje również zmodernizowaną wersję pakietu Office 2003.

O planach udostępnienia nowej wersji systemu operacyjnego Windows XP pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu (http://www.pcworld.pl/news/64185.html ). Windows XP Reloaded ma zawierać wszystkie innowacje, które do Win XP wprowadzi Service Pack 2 oraz kilka innych nowości - m.in. zupełnie nową wersję Windows Media Playera.

"Skoro ekipa odpowiedzialna za Windows zamierza wprowadzić do tego systemu jakieś innowacje, to my chcemy zrobić to samo z Office 2003" powiedział Gytis Barzdukas, produkt manager Office'a. Przedstawiciel Microsoftu zastrzegł jednak od razu, że za wcześnie jeszcze na oficjalne potwierdzenie, że koncern w ogóle udostępni taką "odświeżoną" wersję Office (tak samo zresztą jest z projektem Windows Reloaded). Jedynymi oficjalnie zapowiedzianymi nowościami wciąż są Service Pack 2 dla Windows XP oraz Service Pack 1 dla Office 2003.

Barzdukas powiedział również, że ewentualna premiera nowej wersji Office 2003 uzależniona jest od wprowadzenia na rynek Windows XP Reloaded - wprowadzanie jakichś innowacji do Office będzie bowiem miało sens tylko, jeśli te same innowacje zostaną wcześniej wprowadzone do systemu Windows.