Odświeżony iPad Pro może zadebiutować razem z iPhone'm 9 już w marcu

Na nowy model nie ma co liczyć, ale iPad Pro otrzyma solidny zastrzyk wydajności.

iPad Pro po raz ostatni został odświeżony pod koniec 2018 roku. Apple wprowadziło wtedy na rynek zupełnie nową konstrukcję, a tablety z Cupertino po raz pierwszy wyposażone zostały w Face ID, ekran OLED, a także złącze USB Typu C. Dzięki tym zmianom w połączeniu z ulepszonymi podzespołami na rynek trafił tablet, który wydajnością do dziś zawstydza nie jednego ultrabook'a.

Odświeżony iPad Pro może zadebiutować razem z iPhone'm 9 już w marcu

Źródło: macworld.com

Pomimo, że od premiery iPad'a Pro na rynku nie pojawiła się praktycznie żadna realna konkurencja Apple zamierza odświeżyć topowy model swojego tabletu. Wszystkim zainteresowanym zakupem iPad'a Pro zalecamy zaczekać do premiery nowego modelu, która może odbyć się już w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z najnowszym raportem DigiTime Apple planuje wprowadzenie na rynek odświeżonego modelu iPad'a Pro. Przewidywana data premiery to marzec. W tym samym miesiącu ma zadebiutować nowy, tani iPhone, co pozwala sądzić, że oba urządzenia zostaną zaprezentowane na jednym wydarzeniu. Wystarczy przypomnieć, że iPad Pro drugiej generacji z ekranem o przekątnej 10,5 cala został zaprezentowany właśnie w marcu 2019 roku. Możliwe, że w tym roku Apple zdecyduje się na równoległe wprowadzenie obu modeli - o przekątnej 10,5 cala oraz 12,9 cala.

DigiTimes nie zawsze przekazuje rzetelne informacje na temat nadchodzących urządzeń od Apple, ale należy przypomnieć, że Apple bardzo często prezentuje nowe modele tabletów pod koniec pierwszego kwartału roku.

Jeżeli Apple faktycznie zamierza wprowadzić na rynek odświeżonego iPada Pro premiera iPhone'a 9/SE 2 wydaje się być świetnym momentem.

W chwili obecnej nie wiele wiadomo na temat samych tabletów. Apple prawdopodobnie nie zdecyduje się na zmianę wyglądu zewnętrznego i skupi się na udoskonaleniu wnętrza. Z pewnością możemy spodziewać się procesora Apple A13X Bionic, który zastąpi procesor A12X Bionic znajdujący się w obecnej generacji iPad'a Pro.

Apple A13X Bionic będzie wydajniejszym wariantem procesora Apple A13, który znajduje się w najnowszych modelach iPhone'a.

Źródło: ubergizmo.com