Odszedł Jan Paweł II...

Odszedł Jan Paweł II, dla nas Papież-Polak, dla wszystkich wielki autorytet i niezwykły, dobry człowiek - pisze Wirtualna Polska na głównej stronie. Już ponad 126 tys. internautów wpisało się do księgi kondolencyjnej przygotowanej przez Onet.pl. Użytkownicy na całym świecie zmawiają "Wieczny odpoczynek", bo wieść o śmierci Papieża opublikowały wszystkie media, od Korei po Meksyk. Czarne barwy żałoby przybrały największe polskie portale. Wszyscy czujemy, że odszedł wielki i jednocześnie bardzo nam bliski człowiek.

Jan Paweł II zmarł wczoraj przed 22.00. Dla milionów ludzi na całym globie była to wstrząsająca wiadomość, dla Polaków w szczególności. Największe polskie portale przybrały kolory żałobne. Ze strony Wirtualnej Polski i Onetu usunięto sekcje o charakterze rozrywkowym, później te serwisy zdjęła z "jedynki" również Interia. Strona główna zarówno Gazety jak i Rzeczpospolitej w czarnych barwach zawierają zdjęcie Papieża i informacje związane z jego śmiercią.

Odszedł Karol Wojtyła, który zmieniał świat i ludzkie serca - głosi Wirtualna Polska, która udostępniła księgę kondolencyjną (obecnie ponad 1000 wpisów). Dzięki niemu poznałem Chrystusa, z nim moje dzieciństwo, młodość i teraźniejszość. Módlmy się! - pisze Onet, który również udostępnił internautom możliwość wyrażenia żalu po stracie Papieża (obecnie ponad 126 tys. wpisów).

Odszedł Jan Paweł II...
Wiele serwisów oddaje hołd Papieżowi krótkimi słowami i ciszą. Umarł - przeżywa śmierć Jana Pawła II autor jednego z blogów. Świat ucichł - wskazuje inny.

Internauci na całym świecie modlą się za Papieża. Na blogach i w komentarzach znajdziemy odmawiających "Wieczny odpoczynek". Nie tylko w polskiej sieci, ale na całym globie. Ludzie łączą się w bólu.

Czarne barwy dominują przede wszystkim w polskim internecie. Zagraniczne media nie ubrały się w kolory żałoby. W amerykańskich, brytyjskich oraz azjatyckich mediach znajdziemy głównie zdjęcia Papieża sprzed kilkunastu lat wykonane podczas jego częstych pielgrzymek. Polskie media pokazały portrety Jana Pawła z jego ostatnich tygodni bądź dni.

Odszedł Jan Paweł II...

Na całym świecie odbywają się msze w intencji papieża. Na Placu św. Piotra zebrały się wczoraj rzesze. Dziś rano odprawiona została msza. W polskich kościołach przepełnionych wiernymi dzwony biły na wieść o śmierci Jana Pawła II. Do dnia pogrzebu ogłoszono żałobę narodową. Na wszystkich budynkach instytucji państwowych flagi opuszczone są do połowy.

Wiadomość o odejściu Papieża pojawia się jako najważniejsza w większości serwisów na całym świecie. Amerykanie podają informacje o mszy za Jana Pawła II, która wczoraj została oprawiona w Honolulu; donoszą o słowach żalu wygłoszonych przez prezydenta. Indyjski serwis informacyjny wskazuje, że kościoły w stolicy państwa zapełnione są wiernymi, który zapalają świece w

intencji Papieża. Podobnie jest w Meksyku. W Korei. W Hong Kongu...

Odszedł Jan Paweł II...

To dla nas wszystkich wielka strata.

Nie wszyscy jednak zareagowali na wieść o śmierci Papieża. Do tej pory nie ma żadnej informacji na stronie Polityki. Newsweek również pozostał obojętny, nie publikując żadnej wzmianki. Wprost podał jedynie krótką wiadomość, a na stronie głównej wciąż dominuje reklamówka bieżącego wydania tygodnika dotycząca mafii... Trudno uwierzyć, że największe polskie tygodniki nie zareagowały na tą wstrząsającą wiadomość.

Odszedł Jan Paweł II...

Rzeczpospolita o Papieżu:http://www.rzeczpospolita.pl/index2.html

Śmierć Papieża w Gazecie.pl (informacje i księga kondolencyjna):http://serwisy.gazeta.pl/swiat/0,34282.html

Serwis poświęcony Papieżowi w Onecie (informacje i księga kondolencyjna):http://info.onet.pl/3195,spec.html

Interia o śmierci Papieża:http://fakty.interia.pl/news?inf=588325

Serwis o Papieżu w Wirtualnaj Polsce (informacje i księga kondolencyjna):http://www.wiadomosci.wp.pl/kat,33438,raportSpecjalny.html

Odszedł Jan Paweł II...