Odtwarzacz Blu-ray za mniej niż 100 dolarów?

Wygląda na to, że sprzedawcy sprzętu umożliwiającego odtwarzanie filmów Blu-ray stosują coraz bardziej wymyślne sztuczki, mające na celu popularyzację tego formatu. Jednym z takich sprzedawców jest sieć Best-buy, która reklamuje swoją najnowszą ofertę jako "najtańszy odtwarzacz BR na rynku". Model NS-BRDVD firmy Insigna jest oferowany "w cenie poniżej 100 dolarów". Byłoby to prawdą, gdyby nie pewna sztuczka marketingowa.

Na początek należy poinformować o dwóch faktach. Po pierwsze, oferowany model jest odtwarzaczem z najniższej półki i jest to najprostsze urządzenie Blu-ray dostępne na rynku. Po drugie, trzeba przyznać, że obecnie jest to "najtańszy" oferowany odtwarzacz tego formatu.

Cena odtwarzacza NS-BRDVD wynosi zaledwie 99 dolarów. Jest jednak pewien haczyk. Razem z urządzeniem kupuje się specjalny talon pozwalający na 100 dolarową zniżkę przy zakupie filmów. Najciekawsze jest to, że papierek sam w sobie kosztuje dodatkowe 100 dolarów. Za cały zestaw trzeba więc i tak zapłacić 199 USD.

Wygląda na to, że po słowach, jakie padły z ust Andiego Parsonsa, przewodniczącego Blu-ray Disc Association (o czym pisaliśmy w tej wiadomości), producenci wzięli sprawy w swoje ręce. Efektem tego są pierwsze modele odtwarzaczy BR dostępne w różnym wariancie sprzedażowym w cenie poniżej 200 dolarów.

Na chwilę obecną również SONY oferuje odtwarzacz BR w cenie poniżej 200 dolarów (190). Jednak w tym przypadku jest to pełna cena odtwarzacza, nie zawierająca żadnych kuponów zniżkowych.