Odtwarzacz Blu-ray za mniej niż 300 USD?

W ofercie amerykańskiej sieci handlowej Wal-Mart pojawiły się dwa tanie odtwarzacze Blu-ray - donoszą użytkownicy forum serwisu Blu-ray.com. Wycenione na 298 USD urządzenia sygnowane są markami Magnavox oraz Sylvania, a ich producentem jest koncern Funai.

Z informacji udostępnionych na forum Blu-ray wynika, że oba modele spełniają wymagania specyfikacji standardu Blu-ray w wersji 1.1. (oferującej m.in. funkcję Picture In Picture), wyposażone są w funkcje podnoszenia rozdzielczości materiału z płyt DVD oraz interfejs HDMI w wersji 1.3.

O ile nie jest to jakaś specjalna oferta promocyjna, to urządzenie te są najtańszymi dostępnymi do tej pory odtwarzaczami Blu-ray na amerykańskim rynku - najtańsze dostępne dotychczas modele kosztowały co najmniej 100 USD więcej.

Na forum możemy znaleźć także informacje, że wkrótce na amerykańskim rynku mogą pojawić się kolejne tanie odtwarzacze Blu-ray produkowane przez Funai - będą to urządzenia sygnowane markami Emerson, Insignia oraz Pye. Mają one być dostępne w sklepach Wal-Mart, BestBuy oraz w serwisie Amazon.com.