Odtwarzacz DivX 6.5 dla Macintosha już oficjalnie

Firma DivX Inc. przedstawiła pakiet DivX 6.5 dla Macintosha. Nowa wersja tego oprogramowania do odtwarzania i konwersji filmów wideo zawiera pierwszą "oficjalną" wersję odtwarzacza DivX, za pomocą którego można oglądać filmy w przeglądarce internetowej lub w oddzielnym programie.

DivX to technologia kompresji wideo, która stanowi konkurencję dla oprogramowania QuickTime i innych formatów. Za jej pomocą można tworzyć skompresowane filmy o wysokiej jakości, które są odtwarzane na komputerach, niektórych urządzeniach przenośnych i wielu stacjonarnych odtwarzaczach DVD.

Odtwarzacz DivX 6.5 dla Macintosha już oficjalnie
Odtwarzacz DivX 6.5 umożliwia odtwarzanie filmów w trybie okienkowym lub pełnoekranowym. Inne ciekawe funkcje to automatyczne przygaszanie ekranu i sterowanie odtwarzaniem poprzez ruchy myszą. W pakiecie można znaleźć także narzędzie DivX Converter, które tworzy pliki wideo i kod HTML w celu umieszczenia w witrynie internetowej. Kodek DivX 6 umożliwia odtwarzanie filmów DivX w programie QuickTime i innych aplikacjach opartych na tej technologii.

Odtwarzacz DivX 6.5 dla Macintosha już oficjalnie
DivX 6.5 wymaga systemu Mac OS X 10.3.9 lub nowszego oraz oprogramowania QuickTime 6. Dostępny jest w wersji Universal Binary dla Macintoshy z procesorami PowerPC i Intel. Jego cena wynosi 20 USD, ale dostępna jest także wersja próbna. Po upływie 15 dni należy się zarejestrować, aby kontynuować użycie narzędzia DivX Converter. Jeśli rejestracji nie dokonamy w ciągu 6 miesięcy, zaawansowane funkcje odtwarzacza zostaną wyłączone. Oczywiście funkcje odtwarzania filmów DivX są dostępne przez cały czas zupełnie za darmo.

Więcej informacji: DivX