Odtwarzacz HD DVD w przystępnej cenie?

Kanadyjska firma Venturer Electronics zapowiedziała, że pod koniec roku wprowadzi na rynek własny odtwarzacz płyt HD DVD. Jej przedstawiciele deklarują, że będzie to najtańsze dostępne na rynku urządzenie tego typu.

Venturer SHD7000

Venturer SHD7000

Na razie nie podano, ile odtwarzacz ma kosztować - warto jednak zaznaczyć, że w tej chwili najtańszy odtwarzacz HD DVD ma w ofercie Toshiba (urządzenie to kosztuje poniżej 300 USD). Zdaniem analityków, jeśli produkt Venturer Electronics wyceniony zostanie na ok. 200 USD (co nie jest wykluczone), to może okazać się on w USA prawdziwym przedświątecznym hitem zakupowym.

Wiadomo już, że model Venturer SHD7000 wyposażony będzie we wszystkie standardowe opcje przewidziane w specyfikacji odtwarzacza HD DVD, przygotowanej przed DVD Forum - urządzenie generowało będzie obraz w rozdzielczości 1080i, wyposażone będzie w złącze , port Ethernet oraz obsługę standardu Dolby TrueHD.

Warto wspomnieć, iż kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o tym, iż amerykańska sieć sklepów WalMart zamierza zamówić u tajwańskich producentów odtwarzacz HD DVD, którego cena w sprzedaży detalicznej nie przekroczy 200 USD. Wedle niepotwierdzonych oficjalnie doniesień, urządzenia te również mają pojawić się w sprzedaży pod koniec 2007 r. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Odtwarzacz HD DVD za 199 USD?".