Odtwarzacz LG pobiera filmy z Sieci

Przedstawiciele firmy LG Electronics poinformowali o planach wprowadzenia do sprzedaży nowego odtwarzacza Blu-ray o nazwie BD300 Network Blu-ray Disc Player. Urządzenie umożliwi klientom serwisu Netflix pobieranie programów telewizyjnych i filmów przez Internet.

Na początku tego roku amerykańska firma Netflix oraz południowokoreański gigant LG Electronics poinformowały o zamiarze wprowadzenia na rynek urządzenia pozwalającego na odbiór programów telewizyjnych i filmów przez Internet. Obecnie światło dzienne ujrzał najnowszy odtwarzacz LG o nazwie BD300 Network Blu-ray Disc Player, który będzie pozwalał klientom Netfliksa na dostęp za pośrednictwem Sieci do 12 tysięcy filmów i programów telewizyjnych w jakości standard definition (bez ponoszenia dodatkowych opłat pozaabonamentowych). Użytkownik sprzętu będzie mógł za pośrednictwem strumieniowej transmisji wideo obejrzeć pobrane treści na ekranie telewizora (będzie miał również możliwość ich przewijania w przód i w tył).

Odtwarzacz LG pobiera filmy z Sieci

BD300 Network Blu-ray Disc Player

Niestety informacje na temat samego odtwarzacza są dosyć skąpe. Wiadomo jednakże, że umożliwia ono odtwarzanie płyt Blu-ray oraz interpolowanie sygnału wideo do formatu 1080p. Ponadto urządzenie posiada certyfikat zgodności z profilem BD 2.0 (znanym też jako BD-Live) oraz wspiera technologię komunikacji LG SimpLink, umożliwiającą sterowanie innymi urządzeniami również ją obsługującymi.

BD300 Network Blu-ray Disc Player pojawi się na rynku amerykańskim we wrześniu. Jego cena została ustalona na poziomie 500 USD.