Odtwarzacz MP3 ułatwił poszukiwania turystów

Dwóch francuskich turystów zabłądziło po zjechaniu ze szlaku w okolicach szwajcarskiej miejscowości Savognin. Proces poszukiwania zaginionych ułatwił wykorzystywany przez nich odtwarzacz MP3. Poświatę ekranu wspomnianego urządzenia dostrzegł pilot śmigłowca służby ratowniczej Rega.

W okolicach miejscowości Savognin położonej w południowo-wschodniej Szwajcarii z uroków białego szaleństwa korzystali dwaj francuscy turyści. W późne piątkowe popołudnie zjechali z oznakowanego szlaku i zagubili się. Wezwali pomoc korzystając z telefonu komórkowego, który wkrótce przestał działać w wyniku wyczerpania baterii.

Poszukiwania młodych Francuzów ułatwił odtwarzacz MP3 uprzyjemniający im oczekiwanie na przybycie odpowiednich służb. Poświatę ekranu urządzenia dostrzegł krótko po północy pilot śmigłowca służby ratowniczej Rega. Turyści nie odnieśli żadnych obrażeń. Warto dodać, iż w nocy temperatura we wspomnianej okolicy spadła do minus 15 stopni Celsjusza. O incydencie poinformował między innymi serwis Yahoo! News.