Odtwarzacz VLC dla iPada i iPhone'a po dwóch latach wraca do AppStore

Mobilna wersja jednego z najlepszych odtwarzaczy filmowych na komputery stacjonarne ponownie zawitała do AppStore. VLC po dwóch latach powraca do sklepu z aplikacjami dla urządzeń Apple, takich jak iPhone i iPad. Konkurencja wśród odtwarzaczy na tablety i smartfony jest co prawda duża, ale VLC i tak ma szansę na zdobycie popularności, bo to bardzo dobrze kojarząca się marka.

VLC jest jedną z lepszych propozycji jeśli chodzi o odtwarzacze wideo dla komputerów stacjonarnych. Ma prosty, ale przyjazny interfejs, wbudowane kodeki, dużo opcji konfiguracyjnych i radzi sobie bez problemu z najpopularniejszymi formatami plików. Dostępny jest też na systemy Microsoft Windows, Apple OS X oraz Linux. Korzystać z VLC mogą też użytkownicy urządzeń z systemem Android, ale niestety z powodu problemów licencyjnych został dwa lata temu usunięty ze sklepu z aplikacjami dla sprzętów mobilnych Apple.

Nowe VLC dla systemu iOS działa bardzo dobrze. Główny ekran to po prostu lista wszystkich pobranych filmów. Interfejs podczas odtwarzania wygląda schludnie i jest wygodny w użyciu. Podczas samego odtwarzania można zmienić prędkość odtwarzania materiału wideo lub podbić trochę kontrast, jasność i nasycenie obrazu. Odtwarzać można pliki pobrane z serwera lub przesłane do programu przez Dropboksa i sieć Wi-Fi.

Zobacz również:

Podczas nieobecności VLC w sklepie pojawiło się w nim wiele innych programów do odtwarzania filmów. Ale z pewnością VLC for iOS znajdzie wielu zwolennników, zwłaszcza wśród osób używających go na komputerze. I co prawda wchodząc przez stronę www VLC wygląda na niedostępne w polskim sklepe, ale pobrać program można ze sklepu AppStore bezpośrednio z poziomu urządzenia, gdzie trzeba ją ręcznie odszukać.