Odtwarzacz... wszystkiego Jukebox Multi-Media

Firma Archos zaprezentowała urządzenie o nazwie Jukebox Multi-Media, łączące zalety przenośnego odtwarzacza MP3 i wideo, aparatu fotograficznego, cyfrowej kamery oraz przenośnego twardego dysku.

Firma Archos zaprezentowała urządzenie o nazwie Jukebox Multi-Media, łączące zalety przenośnego odtwarzacza MP3 i wideo, aparatu fotograficznego, cyfrowej kamery oraz przenośnego .

Jukebox Multi-Media wyposażony jest w dysk o pojemności 10 GB - można go wykorzystać do przenoszenia cyfrowych zdjęć, plików muzycznych i wszelkiego rodzaju innych danych. Napęd tej wielkości pozwala na zapisanie nawet 300 tys. zdjęć w formacie JPG lub do 50 godzin nagrania wideo. Klipy wideo mogą być odtwarzane na wbudowanym wyświetlaczu LCD w rozdzielczości 320x240 pikseli. Dzięki wykorzystaniu specjalnych modułów Archos Jukebox można szybko przekształcić w fotograficzny lub w kamerę wideo. Urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 1,3 megapiksela. Moduł wideo umożliwia zapis 30 klatek obrazu na sekundę. Obraz zapisywany jest w formacie MPEG4. Zarówno w funkcji aparatu fotograficznego, jak i kamery Archos Jukebox dysponuje 4-krotnym zoomem optycznym. To wszechstronne urządzenie, komunikujące się z komputerem za pomocą interfejsu USB 1.1 (opcjonalnie USB 2.0 lub FireWire) waży jedynie 270 g. Jego wymiary to 115x83x34 mm.

Razem z Jukeboksem użytkownik otrzyma także przewód USB, ładowarkę, dwa komplety baterii (w formacie AA), słuchawki, pokrowiec oraz sterowniki. Urządzenie trafi do sprzedaży na początku roku, jego cena nie została jeszcze ustalona.

Informacje Archos Technology

www.archos.com