Odtwarzacz z Longhorna dostępny w Win XP?

Microsoft pracuje nad kolejną (jedenastą z kolei) wersją odtwarzacza multimedialnego Windows Media Player. Jak informuje serwis SuperSite for Windows, koncern początkowo planował wprowadzenie do niej tylko kilku drobnych zmian, ostatecznie zdecydowano jednak inaczej...

Jak pisze Paul Thurrott, redaktor serwisuhttp://Winsupersite.com , jeszcze niedawno gigant z Redmond zamierzał w wersji 11 WMP (roboczo nazwanej Aurora) wprowadzić tylko kilka kosmetycznych zmian i możliwie szybko udostępnić ją użytkownikom - miało to nastąpić w listopadzie.

Wedle planów, kolejna wersja Windows Media Playera (dwunasta - czyli następca Aurory) zawierać miała znacznie więcej nowości - m.in. dlatego, że odtwarzacz ten miał znaleźć się w systemie Longhorn (którego premiera planowana jest na 2006 r.).

Ostatecznie jednak zdecydowano inaczej - Microsoft zrezygnował z tworzenia Aurory i od razu przystąpił do budowania odtwarzacza, który znajdzie się w systemie Longhorn (projekt nosi nazwę Polaris). Wersja beta nowego odtwarzacza ma zostać udostępniona w listopadzie tego roku. Co więcej, według Thurrotta, z oprogramowania tego będą również mogli korzystać użytkownicy systemu Windows XP.

Więcej informacji:

http://www.winsupersite.com