Odtwarzacze Blu-ray odczytujące m.in. DivX i MKV

Izraelska firma High Definition Israel (HDi) zaprezentowała kilka ciekawych odtwarzaczy Blu-ray. Oprócz odczytywania filmów w tym właśnie formacie, umożliwiają one również obsługę kodeków DivX, formatu MKV oraz możliwość pobierania z sieci treści za pomocą klienta BitTorrent.

Już niedługo na rynek mają trafić urządzenia z dwóch linii: Dune HD Center oraz Dune BD Prime. W każdej z linii znajdą się po cztery rodzaje odtwarzaczy, które będą się różnić m.in. rodzajem podłączenia do sieci oraz sposobem możliwych do podłączenia pamięci masowych.

W linii znajdzie się po jednym urządzeniu umożliwiającym podłączenie się do sieci za pomocą sieci WiFi, karty ethernetowej oraz model z dwoma portami SATA. Model z serii Dune HD Center posiadać będzie dodatkowo miejsce na zmontowanie wewnętrznego dysku SATA.

Odtwarzacze Blu-ray odczytujące m.in. DivX i MKV

Odtwarzacze Blu-ray odczytujące m.in. DivX i MKV

Dune HD Center

Wszystkie modele będą obsługiwać usługę BD Live i posiadać 1 gigabajt pamięci wewnętrznej. Odtworzą one dyski BD/DVD/CD oraz zaoferują trzy wyjścia USB. Oprócz tego możliwa będzie ich współpraca z dyskami zewnętrznymi USB, obsługa IPTV oraz radia internetowego.

Lista obsługiwanych formatów jest bardzo długa i zawierają się w niej m.in.: MPEG2, MPEG4, DivX, XVID, WMV9, VC1, H.264/AVC, AC3 (Dolby Digital), EAC3 (Dolby Digital+), DTS, MPEG 1/2/3, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, Dolby True HD i DTS-HD. Linia Dune BD Prime umożliwi również odtworzenie napisów w formacie SSA/ASS oraz SRT.

Odtwarzacze Blu-ray odczytujące m.in. DivX i MKV

Odtwarzacze Blu-ray odczytujące m.in. DivX i MKV

Dune DB Prime

Wszystkie odtwarzacze obsługiwać również będą klienta BitTorrent oraz przeglądarkę opartą o silnik Gecko.

Najtańszy model z linii Dune BD Prime jest już do nabycia w sklepach w Wielkiej Brytanii. Jego cena to 429 funtów. Termin wprowadzenia na rynek pozostałych modeli nie został jeszcze podany.