Odtwarzacze DVD


Scott DVD-838I

Efektowny, dekoduje dd 5.1 i do tego nie ma regionów - czy to możliwe za 890 zł?

Wtajemniczonym komputerowcom Scott znany jest z monitorów kineskopowych i paneli LCD. Podczas targów CeBIT 2002 natrafiliśmy jednak na dość bogatą ofertę odtwarzaczy DVD tego producenta. Polski dystrybutor, mający te modele w swoim katalogu, przekazał nam jeden z serii Slim do testów. Popyt na tego typu produkty jest duży, szczególnie wśród klientów pragnących wyposażyć w kino domowe nowocześnie urządzone mieszkania. Scott nadaje się do tego znakomicie - choć czarny, ma niepowtarzalny design.

<b>Pilot</b> Niezbyt urodziwy, aczkolwiek funkcjonalny. Klawisze są rozlokowane ergonomicznie i pogrupowane w sekcje.

<b>Pilot</b> Niezbyt urodziwy, aczkolwiek funkcjonalny. Klawisze są rozlokowane ergonomicznie i pogrupowane w sekcje.

Centralny punkt przedniej ścianki zajmuje owal, w który wkomponowano klawisze, pozwalające na sterowanie większością istotnych funkcji. Po lewej stronie znajduje się kieszeń napędu, po prawej - identycznych rozmiarów wyświetlacz emanujący błękitną barwą. Chociaż przedni pas wykonano z plastiku, to jakość spasowania elementów i gatunek materiałów są dobre i nie rażą tandetą. Po wysunięciu szuflady widać, że mamy do czynienia z wbudowanym napędem DVD przeniesionym wprost z komputera. Otwarcie obudowy te przypuszczenia potwierdza. Takie rozwiązanie ma jednak zalety i wady. Zalety: napęd działa bardzo pewnie, szybko przeskakuje pomiędzy ścieżkami i ma dobrą korekcję błędów. Wady: zawirowania podczas jego pracy (nie ma tu dbałości o redukcję wibracji) i dość głośna praca. Plusem jest to, że napęd, mimo iż komputerowy, został wyposażony w stabilną szufladę i jest starannie zamocowany wewnątrz obudowy.

Za dekodowanie i reprodukcję obrazu odpowiada równie nietypowy procesor ESS VideoDrive. Sprawuje się on nienagannie, dając obraz pozbawiony śladów kompresji i o dobrym kontraście. Jedynym minusem obrazu jest przeciętna szczegółowość dalszych planów. O ile pierwszy plan jest ostry i dokładny, o tyle tło jest traktowane z mniejszą dbałością o nasycenie detalami. Kolory również mogłyby być bardziej nasycone, chociaż to co widać nie daje dużych powodów do narzekań. Odtwarzacz ma wbudowany dekoder DD 5.1 i wyprowadzenie zdekodowanego strumienia audio na 6 analogowych złączy RCA.

Typ odtwarzacz DVD

Cena 890 zł

Dystrybutor InterCom,http://www.intercom.pl

Wymiary 43,5 x 6 x 30 cm

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, regulacja czasu opóźnień dla dekodera DD 5.1, tryb dźwięku przestrzennego, regulacja głośności, dual mono

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, 6-kanałowe ze zdekodowaną ścieżką DD 5.1, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne