Odtwarzacze DVD


Pioneer DV-454

Efektowny odtwarzacz o wspaniałym obrazie, dobrym dźwięku wielokanałowym i z nowym menu

Pioneer przekształcił praktycznie całą swoją linię średniobudżetowych odtwarzaczy DVD w urządzenia typu Slim. DV-454 to następca popularnego DV-444. Wygląd przedniego panelu jest w tym modelu wręcz ascetyczny. Pośrodku widnieje szuflada napędu, po prawej stronie niewielki wyświetlacz, a całość ozdabia zaledwie 6 przycisków. Do wyświetlacza mamy zastrzeżenia. Jest on wprawdzie czytelny, jednak napisy są zdecydowanie za małe i z odległości większej niż 2 m ich nie widać. To, co Pioneer zmienił w swej nowej serii urządzeń DVD, to menu ekranowe.

<b>Pilot</b> Szary, prostokątny sterownik o wzorowej ergonomii. Wada to gumowe guziki, z których mogą pościerać się nadruki z symbolami funkcji. Brakuje podświetlenia klawiatury.

<b>Pilot</b> Szary, prostokątny sterownik o wzorowej ergonomii. Wada to gumowe guziki, z których mogą pościerać się nadruki z symbolami funkcji. Brakuje podświetlenia klawiatury.

Dotychczas menu modeli Pioneera było proste graficznie i skonfigurowanie urządzenia było dość łatwe. Teraz ma być jeszcze prościej - tak mówi teoria. W praktyce, poza całkowitą zmianą grafiki, która teraz jest wyświetlana w wysokiej rozdzielczości, obsługa niezbyt się zmieniła. Menu jest za to bardziej przejrzyste i przypomina graficzne aplikacje komputerowe. Doszła sekcja o nazwie Disk Navigator, która służy do przeszukiwania dysku i detekcji jego zawartości.

Za jej pomocą można np. stworzyć listę utworów MP3, które mają być odtwarzane kolejno. Pozostałe opcje są raczej standardowe. Wśród dodatków występuje system TruSurround do uprzestrzenniania dźwięku stereo. Nie ma niestety dotychczasowej chluby Pioneera, czyli bogatych opcji ustawień parametrów obrazu.

Prawdopodobnie producent uznał, że wizja jest na tyle dobra, że nie potrzeba niczego poprawiać. Ciekawie działa zoom, który po uaktywnieniu płynnie przybliża obraz, a w lewym rogu ekranu pojawia się grafika z pokazanym wyświetlanym obszarem względem pozostałej, niewidocznej w danym momencie powierzchni. Odbudowa odtwarzacza jest solidna i starannie wykonana. Obraz ma znakomitą jakość. Kontrast jest wspaniały, kontury rysowane z precyzją chirurga. Kolory świetnie nasycone, lecz nie przejaskrawione. Detaliczność i ostrość na najwyższym poziomie.

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1259 zł

Dystrybutor DSV Trading,http://www.dsv.com.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 27,8 cm

Funkcje kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, tryb dźwięku przestrzennego, Disk Navigator, zoom

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne