Odtwarzacze DVD

Dla wymagających - odtwarzacze DVD.


Dla wymagających - odtwarzacze DVD.

Panasonic DVD-CV52

Wzorcowy odtwarzacz dvd ze zmieniarką na pięć płyt w rozsądnej cenie

Testowany model to jedyny odtwarzacz Panasonica, będący wielopłytowym zmieniaczem płyt DVD. Do magazynka z obrotowym, karuzelowym napędem (płyty leżą płasko na dużym talerzu z wydzielonym miejscem na krążki) można zapakować 5 płyt. Dzięki temu nie musimy tak często wymieniać w napędzie ulubionych filmów. Co więcej, istnieje możliwość takiego ustawienia DVD, by płyty były odtwarzane jedna po drugiej. Na wieczór filmowy jak znalazł.

<b>Pilot</b> Szary sterownik z dużą liczbą klawiszy. Obsługa dysków bezproblemowa dzięki czytelnemu oznaczeniu guzików, służących do wyboru określonej płyty. Niestety, kolejny już raz w pilocie Panasonica zabrakło podświetlania klawiatury.

<b>Pilot</b> Szary sterownik z dużą liczbą klawiszy. Obsługa dysków bezproblemowa dzięki czytelnemu oznaczeniu guzików, służących do wyboru określonej płyty. Niestety, kolejny już raz w pilocie Panasonica zabrakło podświetlania klawiatury.

Panasonic, projektując wielo-płytowy odtwarzacz, wykonał kawał dobrej roboty. Wymiary 52-ki nie odbiegają od jednopłytowych odtwarzaczy DVD. Ceną za to jest bardzo mały wyświetlacz. Na szczęście, można włączyć informacje o odtwarzanej płycie na ekranie telewizora. Pisząc, że wymiary nie odbiegają od standardu, mamy na myśli wysokość i szerokość urządzenia. Co innego głębokość. Tu trzeba o niej pamiętać przygotowując miejsce na urządzenie. Ładowanie magazynka może się odbywać również podczas odtwarzania jednego z krążków. Wtedy za pomocą specjalnego przycisku przewijamy płyty tak, że możliwa jest zmiana 4 nośników. Cały przód odtwarzacza pokrywa lustrzany pas dodający urządzeniu elegancji i lekkości. Panasonic zadbał też o odtwarzanie plików MP3 i płyt DVD-R. Za jakość audio odpowiada przetwornik DAC 192 kHz/24-bitowy. Niestety, nie przewidziano odtwarzania płyt DVD-Audio, chociaż teoretycznie urządzenie mogłoby ten standard obsługiwać.

Wadą jest obecność jedynie cyfrowego wyjścia optycznego, elektrycznego bowiem nie przewidziano. Wśród ciekawych i dobrze działających funkcji użytkowych należy wspomnieć o Bass Plus (uwypukla najniższe częstotliwości) oraz dwóch trybach kreowania dźwięku przestrzennego ze stereofonicznej konfiguracji kolumn. Plus to również wyprowadzenie wyjścia na subwoofer aktywny, który można podłączyć bezpośrednio do zmieniarki. Jakość obrazu, jak już tradycyjnie u Panasonica, znakomita. Inni producenci mogą jedynie pozazdrościć jego poziomu w tej kategorii cenowej. Kontrast, głębia czerni, detaliczność - na medal.

Typodtwarzacz DVD

Cena</td> 1599 zł

Dystrybutor Panasonic Polska,http://www.panasonic.pl

Wymiary 43,5 x 7,6 x 40,7 cm

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, uwypuklanie dialogów i basu, kompresja dynamiki, przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 i DTS do stereo, dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, sekwencyjne odtwarzanie płyt

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjście liniowe audio, wyjście cyfrowe optyczne, wyjście na subwoofer aktywny