Odtwarzacze MP3

I miejsce - Samsung Yepp YP-T8

I miejsce - Samsung Yepp YP-T8

Odtwarzacze MP3
Zwycięzca rankingu w tej kategorii na dobrą sprawę mógłby konkurować z odtwarzaczami multimedialnymi. Różnią go od nich właściwie wyłącznie małe rozmiary i brak twardego dysku, funkcji natomiast nie musi się wstydzić.

Samsung Yepp YP-T8 odtwarza filmy w formacie DivX, pozwala na oglądanie zdjęć, odczytuje też pliki tekstowe.

Jakość ekranu, biorąc pod uwagę jego wielkość, jest fantastyczna. Małe rozmiary, choć na co dzień nie zachęcą do oglądania filmów, w podróży będą wystarczające. Pozornie 1 GB pamięci to za mało na filmy, jednak dzięki specjalnemu oprogramowaniu dołączanemu do Samsunga klipy można konwertować, aby wyglądały na ekranie Yeppa jak najlepiej, a jednocześnie nie zajmowały dużo miejsca.

Z aparatem

Odtwarzacze MP3
Samsung Yepp YP-T8 uratuje też fotografa, któremu skończyło się miejsce na karcie pamięci. Wystarczy podłączyć odtwarzacz do cyfrówki, żeby przegrać z niej zdjęcia do pamięci Yeppa. Wszystko bez udziału peceta, a dzięki wbudowanemu portowi USB Host.

Urządzenie posłuży też jako zewnętrzny dysk w pececie. Ciekawym urozmaiceniem są wbudowane gry. Część z nich obsługuje się, potrząsając odtwarzaczem, i te ruchy odebrane przez czujniki przeciążenia przekładają się na ruchy postaci.

Drugie miejsce zajął jeden z najmniejszych i najbardziej eleganckich odtwarzaczy w tej kategorii. Nie dość że ładny, to jeszcze gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Pod względem brzmienia i jakości odtwarzane firmy iRiver uznawane są za najlepsze na rynku. Model H10 w porównaniu z Samsungiem nie oferuje jednak aż tylu ciekawych funkcji - dlatego zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowało się bardzo oryginalne urządzenie. MSI to nie tylko odtwarzacz plików MP3, ale również, dzięki funkcji Bluetooth, zestaw słuchawkowy. Gdy ktoś nawiązuje połączenie, muzyka jest przerywana, a w słuchawkach rozlega się głos rozmówcy. Konwersację można też zapisać w pamięci MSI. Najpoważniejszą wadą tego modelu jest jednak mała, tylko 256-megabajtowa pamięć. Na szczęście można ją rozszerzyć za pomocą kart pamięci. W zestawie znajdują się dwie pary słuchawek. Jedna z mikrofonem do prowadzenia rozmów, druga standardowa. Obie można podłączyć jednocześnie i słuchać muzyki we dwoje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: