Odtwarzacze MP3 z twardym dyskiem

I miejsce - PQI mPack P800

I miejsce - PQI mPack P800

Odtwarzacze MP3 z twardym dyskiem
PQI mPack P800 ze względu na rozmiary jest i przenośny, i stacjonarny. Można go zabrać ze sobą, pod warunkiem, że zaakceptuje się jego wagę - 350 g. Jeżeli tak, doskonale się nada zarówno do słuchania muzyki (z radia i zapisanej na dysku), jak i do oglądania filmów, bo odtwarza zarówno popularne DivX-y oraz XviD-y, jak i "czysty" format MPEG. PQI mPack P800 był jedynym testowanym przez nas odtwarzaczem, który dekodował przestrzenny dźwięk w formacie AC3. Pozwoliło to na obejrzenie kilku filmów, które nie uruchamiały się na innych urządzeniach. Trudno jednak cieszyć się przestrzennym brzmieniem w słuchawkach, dlatego dzięki wyjściu optycznemu SPDIF, PQI mPack P800 podłączyć można do głośników w standardzie 5.1. Potem już tylko kilka kabli do rzutnika, aby ze znajdującego się przed chwilą w plecaku odtwarzacza wyświetlić film.

PQI mPack P800 rejestruje również obraz ze źródła zewnętrznego, bez możliwości zaprogramowania nagrywania o określonej godzinie.

Opisywany model spotka się z pewnością z dużym zainteresowaniem fotografów, ponieważ wbudowano w niego czytnik kart CF, umożliwiając tym samym kopiowanie zapisanych na nich zdjęć do pamięci PQI mPack P800. Fotografie można od razu obejrzeć na 3,5-calowym ekranie, nawet jeśli zostały zapisane w formacie RAW.

Wszystko w jednym

Odtwarzacze MP3 z twardym dyskiem
PQI jako odtwarzacz plików muzycznych również radzi sobie wzorowo, obsługując najwięcej formatów z testowanych urządzeń. Gdy do tego dodać, że w wyposażeniu standardowym znalazły się elegancki futerał i torba, trudno się dziwić, że urządzenie to otrzymuje tytuł produktu roku. Jest idealnym połączeniem odtwarzacza multimedialnego i banku danych.

Drugie miejsce przypada Cowon iAudio X5, urządzeniu niezbyt dużych rozmiarów, a przy tym niezwykle funkcjonalnemu. To obecnie najlepszy odtwarzacz MP3, gdyby odrzucić porównania typowo multimedialne, a przy tym jeden z najlepiej zaprojektowanych. Trzeci jest iRiver, z funkcją Host USB, ale z przeciętnej jakości kolorowym ekranem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: