Odtwórz cokolwiek. Nowa funkcja Netflixa dla niezdecydowanych widzów

Zdarzyło Ci się odpalić Netflixa i bezwiednie spędzić wiele minut na szukaniu tytułu do obejrzenia? Z pewnością tak było, więc sprawdź najnowszą propozycję Netflixa. Debiutująca funkcja to coś dla Ciebie.

Netflix to w chwili obecnej największy serwis streamingowy z filmami i serialami. W ofercie znajdziemy mnóstwo tytułów. Ich ilość potrafi przytłaczać i paradoksalnie utrudnia wybór. Zdają sobie z tego właściciele serwisu, którzy w najnowszej aktualizacji dodali niezwykle przydatną funkcję, która z pewnością przypadnie do gustu konsumentom na całym świecie. O jakie rozwiązanie chodzi?

Odtwórz cokolwiek

Odtwórz cokolwiek

W najnowszej aktualizacji aplikacji klienckiej Netflixa pojawił się przycisk Odtwórz cokolwiek ("Play Something). Ten dodatkowy klawisz na ekranie naszego komputera, telefonu, tabletu czy telewizora rozwiąże problem naszego niezdecydowania.

Rozwiązanie po raz pierwszy zostało zauważone przez portal The Verge. Nowy przycisk pojawia się na pasku nawigacyjnym z lewej stronie oraz na stronie głównej serwisu streamingowego.

Odtwórz cokolwiek

Odtwórz cokolwiek

Całość działa w oparciu o historię oglądania oraz oceny zgromadzone przez Netflixa. Twórcy przekazali, że odtwórz cokolwiek może pokazywać trzy różne rzeczy:

  • Nowy serial/film podobny do tego, który oglądałeś wcześniej
  • Odcinek/film, który już oglądałeś w przeszłości, ale od tej pory minęło sporo czasu
  • Odcinek serialu, który zacząłeś, ale nie dokończyłeś (kontynuacja od momentu przerwania)

Przycisk odtwórz cokolwiek najpierw pojawi się w aplikacjach Netflixa na telewizory i przystawki Smart TV. Później pojawi się na Apple TV. Obecnie rozwiązanie jest jeszcze w fazach testów, ale skoro pojawiło się już u pierwszych użytkowników możemy podejrzewać, że wkrótce trafi do każdego subskrybenta Netflixa.

Sprawdź 10 sztuczek, które ułatwią Ci korzystanie z Netflixa.

Źródło: 9to5mac.com