Odzyskaj utracone pliki z pomocą Easeus Data Recovery Wizard Free

Utraciłeś pliki w wyniku awarii systemu, lub własnej nieuwagi? Nie rozpaczaj. Możesz sięgnąć po narzędzie Easeus Data Recovery Wizard, które pomoże ci odzyskać dane.

Ratunek dla utraconych plików

Wiele osób utraciło pliki a nawet wgląd w całe partycje, które zniknęły z pola widzenia na skutek awarii rekordu MBR. Jeżeli jesteś w tej grupie nie załamuj rąk. Są narzędzia, które mogą pomóc w tej wydawałoby się beznadziejnej sytuacji.

Easeus Data Recovery Wizard Free

Jednym z nich jest aplikacja Easeus Data Recovery Wizard, która obsługuje szeroki zestaw systemu plików, wspiera setki formatów i pozwala odzyskać dane nie tylko z dysków, ale praktycznie każdego nośnika i urządzenia podłączanego do portu USB.

Easeus Data Recovery Wizard Free - pobieramy i instalujemy

Aplikacja Easeus dostępna jest w wersji darmowej i dwóch wersjach płatnych (dostępna jest też wersja na macOS).

Easeus Data Recovery Wizard - dostępne wersje

Easeus Data Recovery Wizard - dostępne wersje

Pobraliśmy pierwszą. Podczas instalacji możliwe jest wybranie polskiego interfejsu. trzeba też pamiętać aby nie lokalizować jej na dysku, który będzie przeszukiwany pod kątem utraconych plików.

Easeus Data Recovery Wizard Free - obsługa

Po uruchomieniu aplikacji pojawia się okno prezentujące dyski, wszelkie inne nośniki i utracone partycje. Wystarczy wybrać określoną lokalizację i kliknąć przycisk Skanuj.

Easeus Data Recovery Wizard Free

Easeus Data Recovery Wizard Free

Proces skanowania podzielono na dwa etapy: szybki skan i dokładne skanowanie (czas zależy od wielkości partycji i liczby zgromadzonych plików). Dostępne są też przydatne funkcje: filtrowanie wyników (grafika, dokumenty, wideo, dźwięk i inne), możliwość przerwania skanowania w dowolnej chwili i zapisania wyników bieżącego skanowania.

Easeus Data Recovery Wizard Free - skuteczność

Przeprowadziliśmy dwa testy. W pierwszym tuż przed skanowaniem usunięte zostały z pendrive'a dwa pliki tekstowe. Ich odzyskanie zajęło zaledwie chwilkę (wystarczył szybki skan). W drugim teście pendrive został poddany szybkiemu formatowaniu. Znacznie dłuższy dokładny skan dał następujący rezultat:

Easeus Data Recovery Wizard

Easeus Data Recovery Wizard

Znajdujące się tuż przed formatowaniem na pendrivie pliki (jak i te, które usunięte zostały wiele miesięcy wcześniej) zostały znalezione. Kolejny etap to zaznaczenie wybranych plików, kliknięcie przycisku Odzyskaj i wskazanie lokalizacji zapisu.

Easeus Data Recovery Wizard Free - ograniczenia

Kluczowe ograniczenie wersji darmowej to możliwość przywrócenia zaledwie 1 GB danych (producent na stronie informuje o 2 GB). Nie nadaje się więc ona do odzyskiwania np. filmów. Świetnie sprawdzi się jednak np. podczas odzyskiwania dokumentów.

Easeus Data Recovery Wizard Free - warto skorzystać?

Prostota obsługi idąca w parze z dużą skutecznością to wystarczająca rekomendacja dla tego narzędzia.

Więcej informacji na stronach:

Artykuł powstał przy współpracy z Easeus.