Odzyskiwanie danych z Macintoshy i iPodów

Liczba przypadków utraty danych z komputerów Macintosh wzrosła w 2005 roku w Polsce o połowę. Ontrack, wiodąca firma odzyskiwania danych, opracowała pakiet narzędzi pozwalających odzyskiwać więcej danych z komputerów Apple oraz skrócić proces odtwarzania informacji.

Wraz ze wzrostem liczby sprzedanych komputerów Macintosh rośnie liczba przypadków utraty danych z tych urządzeń. W 11 laboratoriach odzyskiwania danych Ontrack zlokalizowanych w różnych regionach świata w 2005 roku zanotowano średnio 17 procentowy wzrost liczby przypadków utraty danych z komputerów Apple. W Polsce odsetek ten w tym samym okresie był znacznie wyższy i wyniósł blisko 50 procent.

- Wraz ze wzrostem popularności komputerów Macintosh na świecie i w Polsce jest dla nas bardzo istotne, aby użytkownicy tych komputerów mieli dostęp do tak skutecznych narzędzi jak posiadacze stale najpopularniejszych komputerów PC. Obecnie w większości trafiających do naszego laboratorium przypadków odzyskujemy dane z komputerów Apple. Po wprowadzeniu nowych rozwiązań opartych na doświadczeniach Ontracka na całym świecie posiadacze Macintoshy mogą czuć się jeszcze pewniej - powiedział Paweł Odor, główny specjalista Ontrack Odzyskiwanie Danych.

Ontrack odzyskuje dane z urządzeń Macintosh od 1987 roku. Nowe narzędzia pozwalają szybciej i bardziej kompleksowo odzyskiwać dane z systemów operacyjnych Apple, w tym z systemu Mac OS X, z uwzględnieniem systemów plików HFS, HFS+, HFSX, UFS oraz Intel Mac. Nowe narzędzia Ontracka umożliwiają efektywniejsze odzyskiwanie danych ze wszystkich produktów Apple - od komputerów stacjonarnych, poprzez laptopy i macierze RAID, aż po odtwarzacze iPod.

W ulepszone narzędzia odzyskiwania danych z komputerów Macintosh wyposażone zostało największe laboratorium odzyskiwania danych w Europie Środkowej i Wschodniej mieszczące się w Katowicach. Średnia cena usług odzyskiwania danych w profesjonalnym laboratorium waha się od 2 do 4 tys. złotych. Od momentu kontaktu ze specjalistami do otrzymania utraconych informacji w standardowych przypadkach mija średnio od 3 do 5 dni.

Więcej informacji: Ontrack