Odzyskiwanie plików z urządzeń przenośnych

O&O MediaRecovery

Odzyskiwanie plików z urządzeń przenośnych
Program do odzyskiwania danych z aparatów fotograficznych i innych przenośnych urządzeń multimedialnych (odtwarzacze muzyki, kamery, iPod, itp.) od znanej firmy O&O Software GmbH, zajmującej się oprogramowaniem do zarządzania dyskami i plikami. Również tym razem produkt tego producenta jest funkcjonalny, jednak w niektórych miejscach przydałoby się dopracować aplikację.

Program umożliwia odczyt z dowolnego nośnika, choć liczba typów plików jest ograniczona do 80, głównie formatów graficznych, choć znalazły się tam również muzyka i filmy. Przed przystąpieniem do procedury odzyskiwania można uruchomić filtr, w którym ograniczymy ilość wyświetlanych w wynikach danych. Program w miarę szybko skanuje wskazany nośnik i pokazuje rezultaty swojej pracy. Niestety przeglądarka plików graficznych nie działa zbyt dobrze - wyświetlany jest komunikat o braku obsługi niektórych formatów. Trochę zdziwił nas ten problem z plikiem GIF. Być może został on trwale uszkodzony, jednak program wiedział swoje i twardo odmawiał obstawał przy nieznanym formacie.

Pobierz plik

Program działa w systemie Windows 2000/XP/2003. Pełna wersja kosztuje 29,95 USD.

DiskInternals Flash Recovery

Odzyskiwanie plików z urządzeń przenośnych
Narzędzie do odzyskiwania plików z kart flash, które każdy posiadacz aparatu cyfrowego mieć powinien. Jest to zestaw pierwszej pomocy po przypadkowym usunięciu zdjęć z karty pamięci. Program posiada przyjazny interfejs użytkownika, który zawiera specjalny kreator odzyskiwania. Wystarczy podłączyć aparat lub inne urządzenie do komputera, aby pojawił się w Moim Komputerze jako dysk zewnętrzny. Następnie krok po kroku użytkownik jest prowadzony przez poszczególne etapy procesu. Jeśli możliwe jest odzyskanie pliku, widać jego miniaturkę w specjalnym oknie. Przy każdym pliku pokazana jest miniaturka programu skojarzonego z nim w systemie operacyjnym. W przypadku wersji testowej tradycyjnie nie jest możliwe odzyskanie pliku. Aby to zrobić należy kupić pojedynczą licencję, która kosztuje prawie 40 USD. Jest to najdroższy program w naszym zestawieniu i raczej nie będzie cieszył się ogromną popularnością. Prezentujemy go jednak ze względu na dobry mechanizm odzyskiwania.

Pobierz plik

Program działa w systemie Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003. Pełna wersja kosztuje 39,95 USD.

Więcej o odzyskiwaniu danych

Zapraszamy do naszego katalogu tematycznego i gałęzi poświęconej wymazywaniu oraz odzyskiwaniu danych. Ponadto można skorzystać z innych programów do odzyskiwania plików, które są dostępne w naszym dziale Download.