Odzyskiwanie systemu w Windows 95?

Angielska firma Waycam Technologies zaprezentowała narzędzie, które może pełnić funkcję odzyskiwania systemu dla starszych edycji Windowsa. Program, który umożliwia taką operację nosi nazwę Genius Recovery.

Genius Recovery rezerwuje sobie specjalnie zabezpieczony fragment na dysku, do którego przekierowuje wszelkie zmiany w systemie (kasowanie plików, instalacje oprogramowania, etc.). W przypadku jakichkolwiek problemów z pracą komputera, możemy odzyskać system sprzed konkretnej operacji. Konstruktorzy rozwiązania podkreślają, iż odyskanie danych jest możliwe nawet w przypadku usunięcia partycji. To wszystko dzięki temu, że wszelkie operacje wykonywane są wirtualnie.

Rozmiar rezerwowanego na dysku miejsca jest niewielki (dla dysku twardego o pojemności 20 GB wynosi on 10 MB). Program obsługuje systemy plików FAT16, FAT32 oraz NTFS. Może pracować pod kontrolą systemów Windows 95, 98, ME, NT, 2000 oraz XP. Genius Recovery dostępny jest również w wersji sieciowej, która umożliwia zapisywanie zmian i odzyskiwanie systemu z innego komputera w sieci.

Więcej informacji: http://www.recoveryline.net


Zobacz również