Ofensywa Cenegi

Jeden z największych polskich dystrybutorów gier komputerowych, firma Cenega Poland podpisała właśnie kontrakt z firmą Ontario Europe, europejskim właścicielem praw do dystrybucji gier takich firm jak The Adventure Company i Dreamcatcher Interactive.

Na mocy podpisanej umowy Cenega wyda w Polsce dziewięć gier obu firm: Amenophis, Salammbo, Omega Stone, Law & Order, Harbinger, Super Power, Kaan, Dune GBA i Popeye GBA. Większość z nich dystrybuowane będzie w pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej. Poniżej krótkie charakterystyki każdego tytułu.

Law & Order - gra detektywistyczna, oparta o amerykański serial (emitowany obecnie na antenie TVP2 pt. "W Obronie Prawa"), cieszący się niezmiernym powodzeniem. Na gracza czekają interesujące zagadki, znane postacie i fotorealistyczna grafika.

Harbinger - zręcznościowa gra RPG, podobna do kultowego Diablo, rozgrywająca się jednak na statku kosmicznym Obcych - tytułowym Harbingerze. Ta gigantyczna jednostka bojowa jest w stanie w ciągu sekund zniszczyć całe planety i cywilizacje. Gracz wcieli się w postać jednego z trzech bohaterów, którzy na statku Obcych wyruszą na krańce świata.

Super Power - symulator geopolityczny i militarny, wykorzystujący dane ONZ i CIA. Gracz ma możliwość kontrolowania jednego ze 140 dostępnych państw i dowodzenia wszelkimi aspektami ekonomicznymi, socjalnymi i politycznymi. Aż 4000 różnych rodzajów jednostek może zostać wystawionych do walki w bitwach na całym świecie.

Amenophis - gra przygodowa, w której gracz musi rozwiązać zagadkę porwania członków zespołu archeologów, badających zagadkę grobowca faraona. Fabuła gry zbliżona jest do słynnego filmu pt. Mumia i rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku.

Salammbo - gra przygodowa, której fabuła rozgrywa się w III w. p. n. e. w Kartaginie. Salammbo, córka króla oblężonego przez najemników miasta, zakochuje się w ich przywódcy - Matho. Gra zasługuje na uwagę, ze względu na wykorzystane w niej ilustracje francuskiego rysownika Philippe'a Druilleta oraz oprawę muzyczną, na która składają się utwory Dworaka.

Omega Stone - jest grą przygodową, w której gracz zwiedzi świątynie Majów, Wyspę Wielkanocną i zaginione miasto - Atlantydę. Ta kontynuacja bestsellerowego The Riddle of the Sphinx (ponad 400 000 sprzedanych egzemplarzy) dostarczy wielbicielom gatunku skomplikowane zagadki, łamigłówki oraz fabułę pełną antycznych mitów, artefaktów i wierzeń.

Kaan - gra akcji, utrzymana w stylu japońskich komiksów Manga. 27 zawodników, 6 rodzajów broni, 5 tarcz i pełna gama ciosów specjalnych. Każda z postaci stworzona została z ponad 200 000 wielokątów.

Dune GBA - pierwsza gra na konsolę GameBoy Advance, oparta o powieści Franka Herberta z cyklu "Diuna". Przenieś się na pustynną planetę i jako młody Paul Atryda walcz ze złowrogim baronem Harkonnennem i armią imperialnych Sardaukarów.

Popeye GBA - dynamiczna i wciągająca gra zręcznościowa, w której gracz wcieli się w znanego z kreskówek, potężnego marynarza Popeye'a. 4 tryby gry, 7 poziomów standardowych i 4 ukryte, 14 pojazdów i możliwość gry nawet w cztery osoby.

Więcej informacji już wkrótce.


Zobacz również