Ofensywa Nikona

Po zeszłorocznym sukcesie aparatu cyfrowego D1 SLR, firma Nikon idąc za ciosem zaproponowała dwa nowe modele oparte na D1: D1X oferujący większą rozdzielczość oraz D1H z dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi obsługę.

Firma Nikon zaprezentowała dwa nowe modele cyfrowych aparatów fotograficznych oparte na zeszłorocznym modelu D1, który cieszył sporą popularnością wśród użytkowników. Aparat Nikon D1X to 5,47 megapikselowe urządzenie przechwytujące obrazy z maksymalną rozdzielczością 3,008x1,960 pikseli, zaopatrzone dodatkowo w oprogramowanie 'Capture' pozwalające na pobieranie i edycję obrazów w trybie 16 kolorów.

W modelu D1H z kolei, została zwiększona prędkość migawki umożliwiająca teraz zrobienie 40 zdjęć z prędkością 5 klatek na sekundę. Usprawnieniu uległy również funkcje edycji obrazów oraz transfer plików zarówno do karty CompactFlash, jak i bezpośrednio do komputera za pomocą łącza IEEE 1394 (FireWire).

Oba aparaty wyposażone są w 130,000 pikselowe wyświetlacze LCD, personalizowane menu ustawień oraz mechanizmy zapewniające kompatybilność z innymi modelami Nikon SLR, włącznie z F5, F100 i D1. Ceny aparatów nie zostały jeszcze podane.

www.nikon.co.uk


Zobacz również