Oferowali (za abonament) dostęp do płatnych telewizji przez Internet. Grozi im do 3 lat więzienia

Dwóch "biznesmenów" oferowało możliwość odbioru sygnału płatnych platform telewizji cyfrowych przez Internet. Właśnie zostali zatrzymani przez policję.

Z ustaleń policji wynika, że z początkiem 2012 roku dwóch 39-letnich mieszkańców powiatu lubińskiego rozkręciło biznes polegający na udostępnianiu za pośrednictwem Internetu sygnału płatnych platform telewizji cyfrowych. W zamian za tę usługę pobierali comiesięczną opłatę, którą klienci przesyłali na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe. Mężczyźni stworzyli szereg powiązanych ze sobą serwerów i pewnie w dalszym ciągu zarabialiby na swojej działalności, gdyby na ich trop nie wpadli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W ramach podjętych przez policję działań "biznesmeni" zostali właśnie zatrzymani pod zarzutem oferowania opisanej wyżej usługi z naruszeniem przepisów prawa. W ich domach zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz dekodery. Jak to w takich przypadkach bywa, oszacowano również "straty na szkodę płatnych platform telewizji cyfrowych". Wyniosły one zdaniem funkcjonariuszy blisko 400 tysięcy złotych.

Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia.