Oferta dla małych firm

Firma Compaq zaprezentowała dwa produkty z rodziny Compaq Prosignia. Mają to być komputery przeznaczone do małych i średnich firm, atrakcyjne pod względem wydajności i ceny oraz pozwalające na łatwą rozbudowę.

Firma Compaq zaprezentowała dwa produkty z rodziny Compaq Prosignia. Mają to być komputery przeznaczone do małych i średnich firm, atrakcyjne pod względem wydajności i ceny oraz pozwalające na łatwą rozbudowę. Compaq Prosignia S316 zawiera procesor Intel Celeron 400 MHz i płytę główną z chipsetem Intel 440 BX (do 100 MHz). Mocniejszą wersję, Compaq Prosignia S318 wyposażono w procesor Intel Pentium III 450 MHz.

Oferta dla małych firm
Komputery mają 32MB RAM (maksymalnie 768 MB - 3 gniazda), kartę grafiki ATI 3D Charger z 4MB pamięci oraz twardy dysk 4,3 GB (Ultra-ATA/33). Łatwa rozbudowa tych komputerów nie jest tylko hasłem marketingowym: zastosowane płyty główne zawierają dwa gniazda procesora: Socket 370 i Slot 1, a także 1 złącze AGP, 4 PCI i 2 ISA (jedno współdzielone z PCI). Na płycie głównej znajdziemy też zintegrowaną kartę dźwiękową Elite MCI 8738 PCI 3D oraz 2 porty USB, 2 gniazda PS/2, port audio, 2 porty szeregowe i 1 równoległy. W standardowym wyposażeniu obu modeli znajduje się napęd dyskietek 1,44 MB, klawiatura oraz mysz z kółkiem do przewijania ekranu.

Wraz z komputerami klient otrzymuje system Windows 98, Word 97 i roczną subskrypcję programu antywirusowego mks_vir do Win 98. Komputery nie są wyposażone w napęd CD-ROM i monitor, ale obydwa te urządzenia udostępniono jako opcje.

Wysoką jakość komputerów potwierdza przyznanie im certyfikatów: zgodności z rokiem 2000 (test NSTL YMARK2000) , zgodności z Windows 98, Energy Star oraz certyfikat bezpieczeństwa "B". Prosignia S316 i S318 montowane są w Erskine (Szkocja), w fabryce legitymującej się certyfikatem ISO 9002. Komputery objęte są roczną gwarancją na części i robociznę.