Office 11 nadchodzi

Microsoft poinformował o rozpoczęciu finalnej fazy testów nowej wersji pakietu Office. Pakiet, roboczo określony numerem 11, trafił wczoraj do kilku tysięcy testerów. Jeśli wykrywanie i usuwanie ewentualnych błędów przebiegnie sprawnie, nowy Office trafi na rynek w połowie przyszłego roku.

Najnowsza wersja pakietu w pełni korzystać ma z możliwości oferowanych przez język XML (extensible markup language) - ma to pozwolić na wyjątkowo łatwe wymienianie danych pomiędzy poszczególnymi aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu.

W pakiecie znajdą się wszystkie elementy, które wchodziły w skład poprzednich wersji Office'a - czyli m.in. edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel czy PowerPoint (aplikacja służąca do przygotowywania prezentacji). Duży nacisk w nowej edycji pakietu położono również na mechanizm SharePoint, który umożliwia wspólną pracę kilku użytkowników na jednym dokumencie. Nowością ma być zaawansowany edytor XML o kodowej nazwie xDocs (aczkolwiek pojawienie się tego ostatniego programu w finalnej wersji pakietu nie zostało oficjalnie potwierdzone).

Wedle wcześniejszych zapowiedzi, Office 11 powinien trafić na rynek w połowie przyszłego roku.